Kultura | rozrywka | edukacja

Żakinada 2012 (zapowiedź)

W dniu 22 czerwca 2012 r. o godz. 10.00 ulicami miasta przejdzie barwny korowód braci uczniowskiej, która w tym dniu przejmie władzę z rąk Starosty Jasielskiego i Burmistrza Miasta Jasła. Pochód będzie szedł ulicami: Czackiego, Kołłątaja, Kościuszki – Rynek.

Zapowiedź wydarzenia
(Kliknij na plakat, aby powiększyć)

Na Rynku w godz. 10.30 – 14.00 odbędą się prezentacje artystyczne – kabarety, piosenki, tańce – przygotowane przez uczniów jasielskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z powiatu jasielskiego.

Wcześniej, w godz. 9.00 – 10.15 w budynku Starostwa Powiatowego odbędzie się sesja Młodzieżowej Rady Powiatu Jasielskiego na temat „Wdrażanie wspólnych działań w zakresie rozwoju turystyki z uwzględnieniem optymalnych warunków do uprawiania turystyki rowerowej w powiecie jasielskim i stworzenie możliwości poznania osobliwości przyrody i zabytków architektury drewnianej oraz możliwości promocji tych walorów poza naszym regionem”. Na sesję zaproszeni zostali: władze Miasta Jasła i Powiatu Jasielskiego, Radni miejscy i powiatowi oraz dyrektorzy placówek kulturalnych i szkół ponadgimnazjalnych powiatu jasielskiego.

Organizatorem Żakinady 2012 jest Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle. Współorganizatorzy: Starostwo Powiatowe w Jaśle, Urząd Miasta Jasła, Jasielski Dom Kultury oraz Młodzieżowa Rada Powiatu Jasielskiego.

Wieczorem zapraszamy na koncerty w wykonaniu jasielskich grup muzycznych. Od godziny 17.00 na jasielskim rynku wystąpią:

Zespół „Śmiało” – początkująca, jasielska grupa muzyczna, w skład której wchodzą:
Maciej Leśniak – wokalista
Mikołaj Stefański – gitarzysta
Przemysław Ciołkosz – basista
Krystian Bartusiak – perkusista
Muzyka zespołu utrzymana jest w konwencji klasycznej muzyki rockowej z elementami alternatywy.

Zespół Wernyhora – początkujący zespół z Jasła. W jego skład wchodzą: Magdalena Myśliwiec (wokal), Natalia Leśniak (gitara), Mateusz Boczar (gitara), Łukasz Sokołowski (bas), Krystian Sieńkowski (perkusja). 

DPD Jasielski MC i producent muzyczny. Od 6 lat działa na scenie, w tym czasie nagrał 5 płyt oraz kilkaset numerów. Grał supporty min. przed GrubSonem, Sobotą, DonGuralesko, Mes & Stasiak, Pyskaty. Aktualnie pracuje nad alternatywnym albumem o nazwie SIELSKY Mixtape, który będzie jedyną Polską produkcją, która została w pełni wykonana z góralskich sampli.

Projekt FUNKY MONKEY pod kierownictwem muzycznym Kamila Nowickiego – zespół składający się z wykształconych muzyków mający w swoim repertuarze covery polskich i zagranicznych artystów. Zespół gra szeroko pojętą muzykę rozrywkową. W skład wchodzą: Paulina Zięba (vocal), Kasia Lach (vocal), Paweł Król (sax), Tomasz Jachym (keys), Łukasz Klabacha (bass), Kamil Nowicki (drums).

oraz GWIAZDA WIECZORU (godz. 20.30) zespół Black Jack.

Na zakończenie odbędzie się pokaz sztucznych ogni.

Zapraszamy!

(MDK w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE