Sport | rekreacja | turystyka

Zawodnicy ASW – JUDO JASŁO na Pucharze Świata Młodzików. Złoty medal Joanny Noculi

Ogromnym sukcesem zakończył się ostatni przedwakacyjny start judoków ASW. Tym razem startowaliśmy na Pucharze Świata Młodzików i Młodziczek, który rozgrywany był na Węgrzech w mieście Gyor. Zawody rozegrane zostały w terminie 15-17.06.2012. Podopieczni trenera Przemysława Czarneckiego godnie i z sukcesami reprezentowali nasz kraj na tak ważnym turnieju.

UKS ASW Judo Jasło
Fot. © ARCHIWUM KLUBU

Złoty medal na tej imprezie wywalczyła Joanna Nocula!!! tym samym udowadniając, że rośnie nam wspaniała zawodniczka reprezentująca nasze miasto Jasło oraz nasz kraj. Asia była bezkonkurencyjna i nie pozostawiła cienia wątpliwości swoim rywalkom, kto jest najlepszą zawodniczką tego dnia. Dla Asi to kolejny życiowy sukces już na samym początku swojej kariery sportowej.

Pozostali nasi młodzi judocy spisali się równie dobrze, ale zabrakło trochę  szczęścia i byłyby kolejne medale. Paulina Górniak, Czarek Bania oraz Kasia Kolbusz niestety przegrali swoje półfinały, a potem walki o brązowe medale, kończąc rywalizację
tuż za podium. Na siódmy miejscu uplasowała się Klaudia Przewoźnik.

Nie mniej jednak jest to ogromny sukces zarówno dla nich jak i klubu ASW – Judo Jasło. Do tej pory w historii jasielskiego judo nie mieliśmy tak znaczących sukcesów na turniejach takiej rangi. Wszystkie te lokaty są wielkim sukcesem naszych młodych sportowców, biorąc pod uwagę fakt, iż był to ich debiut na tak prestiżowym turnieju.

Serdecznie dziękujemy Urzędowi Miasta Jasła oraz biuru podróży KOMPAS za pomoc w zorganizowaniu tego wyjazdu. Naszym młodym judokom życzymy wytrwałości w dążeniu do dalszych sukcesów i serdecznie gratulujemy ich pierwszych światowych osiągnięć.

Przemysław Czarnecki
(UKS ASW-Judo Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE