Kultura | rozrywka | edukacja

Artystyczny czwartek pełen zabawy

Zabawa w pociąg, przeciąganie liny, skoki w workach, kaczuszki, malowanie kredą, zaczarowane wycieraczki czy konkursy z nagrodami – to tylko kilka z atrakcji, jakie przygotowali aktorzy z agencji artystycznej „Bajlandia” i instruktorzy Jasielskiego Domu Kultury w ramach „Wakacyjnych czwartków artystycznych”.

Wakacyjny Czwartek Artystyczny na Osiedlu Rafineria
Fot. © JASIELSKI DOM KULTURY

W czwartek (12 bm.) instruktorzy JDK i aktorzy z warszawskiego teatru „Bajlandia” odwiedzili osiedla Rafineria i Gądki, gdzie na dzieci i ich rodziców czekały liczne niespodzianki. Na początek milusińscy zostali wciągnięci do świata bajki „O smoku i królu leniuchu”. Dzieci żywo reagowały podczas spektaklu i dawały się wciągać do zabawy w trakcie przedstawienia. Chętnie uczestniczyły również w grach i zabawach zręcznościowych m.in. przeciąganiu liny, skokach w workach na czas, wyścigu na zaczarowanych wycieraczkach, a także w gimnastyce. Z wielką sympatia dzieci spotkał się występ klauna – Ferdynanda Wspaniałego. Klaun sprawdził również wiedzę najmłodszych, którzy musieli opowiedzieć swoja ulubioną bajkę siedząc na czarodziejskim tronie. Do zabawy wciągnięci zostali również rodzice. Tatusiowie rywalizowali ze sobą w konkurencji „jedzenie jabłka bez pomocy rąk”. Natomiast spośród mam wyłoniona została „Szeryfowa osiedla”.

Dzieci wzięły również udział w konkursie prac plastycznych o tematyce ekologicznej, dzięki czemu powstały piękne rysunki. Zarówno na chodniku, jak i na papierze. Uśmiechnięte buzie były najlepszą recenzją imprezy. Słodkie upominki dla uczestników zabawy dostarczył jasielski „Liwocz”.

Tegoroczne „Wakacyjne czwartki artystyczne” są współfinansowane ze środków Miasta Jasła w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

SŁOWA KLUCZOWE