Kultura | rozrywka | edukacja

Czytanie w kolorach tęczy w Klubie Czytających Rodzin

Mimo deszczowej pogody lipcowe spotkanie Klubu Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle nie było wcale szare i pochmurne. Wszystko za sprawą kolorowych książek, tęczowych barw tunelu i chusty animacyjnej a przede wszystkim uśmiechniętych buzi dzieci.

Klub Czytających Rodzin MBP
Fot. © MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JAŚLE

Spotkanie rozpoczęło się tradycyjnym głośnym czytaniem. Tym razem roli narratorki podjęła się Julitka, która świetnie poradziła sobie z wcale niełatwą historią kameleona z Tinga Tinga (Dlaczego kameleon zmienia kolor, tłum. Małgorzata Kochańska, Warszawa, Wyd. Wilga, 2012 – książka z serii Opowieści z Tinga Tinga, inspirowanej tradycyjnymi afrykańskimi opowiadaniami o zwierzętach). Powstały także morskie wyklejanki, pełne wielobarwnych stworzeń mieszkających w błękitnej wodzie.

Później, na przekór pogodzie mali klubowicze z pomocą rodziców przenieśli się w krainę kolorów tęczy, wędrując przez tunel animacyjny i chowając się pod płachtą chusty. Na koniec chusta zamieniła się w kolorową karuzelę, w której w rytm piosenki śpiewanej niestrudzenie przez Olę zakręciły się wszystkie dzieci uczestniczące w spotkaniu, nawet najmłodsze Ania i Lenka. Po raz kolejny mali i dorośli członkowie Klubu udowodnili, że rodzinne czytanie i wspólna zabawa to recepta na każdą pogodę.

Klub Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle działa w ramach programu „Rodzinne czytanie” prowadzonego przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.rodzinneczytanie.pl oraz na stronie Biblioteki www.mbp.jaslo.pl.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE