Informacje

Dębowiec: XXV Międzynarodowe Saletyńskie Spotkanie Młodych

Życie na celowniku – to temat przewodni jubileuszowego XXV Międzynarodowego Saletyńskiego Spotkania Młodych, które odbędzie się w dniach 9-14 lipca 2012 roku w Dębowcu k. Jasła.

Zapowiedź wydarzenia

Jesteśmy świadomi problemów, z którymi dzisiaj borykają się młodzi ludzie. Dlatego podczas tegorocznego spotkania zastanowimy się czy nasze życie nie jest przypadkiem na jakimś „celowniku”, a niszczące naboje świata zafascynowanego pseudo-wartościami i brakiem szacunku do życia nie są wymierzone w ludzi, szczególnie tych młodych – mówi ks. Maciej Kucharzyk MS.

Żyjemy w świecie, w którym paradoksalnie człowiek nie ma na nic czasu, nawet na to by żyć prawdziwie po chrześcijańsku, zgodnie z Bożymi przykazaniami. Ciągła gonitwa bez celu, niezdrowa rywalizacja, dwulicowość, brak jakiegokolwiek szacunku wobec drugiego. Życie wymyka się spod kontroli. Pornografia, antykoncepcja, nałogi, aborcja, rozpad małżeństwa, destrukcja rodziny. Często dzisiaj o tym się słyszy – mówi ks. Piotr Szweda MS.

Do Dębowca zaproszeni zostali goście: nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestino Migliore, John Pridmore z Anglii, s. Anna Bałchan, ks. Piotr Pawlukiewicz, Darek Malejonek, Adam Mościcki, Jacek Pulikowski, Jacek Kurzępa, ks. Wojciech Węgrzyniak i Jan Budziaszek.

Podczas spotkania wystąpią zespoły: Anti Babylon System, Beata Bednarz, Maleo Reggae Rockers, s. Anna Bałchan i Przyjaciele oraz zespół ewangelizacyjny En Gedi.

Więcej informacji można znaleźć na: www.spotkania.saletyni.pl.

Serdecznie zapraszamy.

(Organizatorzy)

SŁOWA KLUCZOWE