Na drogach

Pijany kierowca przewoził kilkanaście ton ładunku

Mimo że był pijany, wsiadł za kierownicę ciężarowego iveco. Podczas jazdy tirem przewożącym kilkanaście ton ładunku, 54-letni mieszkaniec gminy Kołaczyce stwarzał poważne zagrożenie dla uczestników ruchu. Dzięki obywatelskiej postawie jadącego za nim mężczyzny, nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany przez policjantów. Miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

POLICJA
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Wczoraj po południu policjanci jasielskiej drogówki otrzymali informację, że kierowca ciężarowego iveco prawdopodobnie prowadzi samochód pod wpływem alkoholu. Telefonujący mężczyzna przekazał, że kierowca jedzie w kierunku Jasła, wykonuje bardzo niebezpieczne manewry, nie panuje nad kierownicą i stwarza poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Policjanci natychmiast udali się we wskazanym kierunku. W Zimnej Wodzie zauważyli opisany pojazd i zatrzymali go. Kierowcą okazał się 54-letni mieszkaniec gminy Kołaczyce. Od mężczyzny czuć było silną woń alkoholu, jego mowa była bełkotliwa, chwiał się na nogach. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Okazało się, że pijany mężczyzna jechał z Krosna i przewoził kilkanaście ton ładunku. Dzięki właściwej i godnej naśladowania postawie jadącego za nim kierowcy, nie doszło do tragicznego zdarzenia, jakie mógł spowodować. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości 54-letniemu kierowcy tira grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE