Kultura | rozrywka | edukacja

Popołudnie z magikiem, kataryniarzem i papugą (zapowiedź)

Jasielski Dom Kultury zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Wakacje ze sztuką”, tym razem pod hasłem „Popołudnie z magikiem, kataryniarzem i papugą”. Reprezentanci nietypowych profesji wystąpią w najbliższą niedzielę (22 lipca) w Parku Miejskim w Jaśle. Początek imprezy – godz. 15.

Zapowiedź wydarzenia

Wszyscy, którzy w niedzielne popołudnie przyjdą do parku będą mogli podziwiać niezwykłe umiejętności Wiesława Jaśkowskiego – Havisa, iluzjonisty występującego na arenach cyrkowych oraz scenach teatralnych w Polsce i zagranicą. Wiesław Jaśkowski – Havis współpracuje z wieloma agencjami w kraju i na świecie, wciąż poszerzając swój repertuar po to, by zapewnić publiczności niezapomnianą zabawę.

Z kolei warszawski kataryniarz Piotr Bot, w charakterystycznym stroju z epoki, w której katarynki były codziennością, z nieodłączną papugą na ramieniu, zaprezentuje słuchaczom melodie z całego świata. Piotr Bot ma wieloletnie doświadczenie w pracy na rynku Starego Miasta w Warszawie. Brał też udział w licznych imprezach estradowych, spotkaniach integracyjnych, akcjach reklamowych, filmach, audycjach radiowych, programach telewizyjnych, przedstawieniach teatralnych i koncertach muzyki poważnej. Uczestniczył również m.in. w Światowej Wystawie EXPO 2005 w Japonii oraz w Festiwalach Kataryniarzy i Artystów Ulicznych w Niemczech, Holandii, Włoszech, Estonii, Austrii i Finlandii.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE