Sport | rekreacja | turystyka

Przy dwóch miejskich gimnazjach powstały Siatkarskie Ośrodki Szkolne

Przy Gimnazjum nr 1 im. świętej Jadwigi Królowej w Jaśle powstał Siatkarski Ośrodek Szkolny dla dziewcząt. Lata dzień ruszy nabór kandydatek do klas sportowych o profilu piłki siatkowej. Cykl szkoleniowy rozpocznie się we wrześniu br. i potrwa przez najbliższe trzy lata.

Siatkarski Ośrodek Szkolny w Jaśle

Jak poinformował nas Marek Bajorek z Uczniowskiego Klubu Sportowego MOSiR w Jaśle przyszłe siatkarki będą miały możliwość korzystania z miejskich obiektów sportowych (hali sportowej, boiska wielofunkcyjnego, boiska do siatkówki plażowej, krytej pływalni, siłowni, itp.) i profesjonalnego sprzętu treningowego, a nad prawidłowym rozwojem ich kariery będzie czuwała wykwalifikowana kadra trenerska. Siatkarski Ośrodek Szkolny zapewnia ze swej strony również specjalistyczną opiekę medyczną (lekarza oraz fizjoterapeutę) z możliwością zabiegów odnowy biologicznej.

Ponadto przygotowano ofertę dla uczennic dojeżdżających spoza terenu miasta – istnieje możliwość skorzystania z zamieszkania w bursie szkolnej i pełnego wyżywienia. Wszystko nieodpłatnie.

Po zakończeniu nauki w gimnazjum będzie możliwość kontynuowania treningu i gry w piłkę siatkową w UKS „MOSiR” Jasło. – informuje Marek Bajorek.

Cykl szkoleniowy zatwierdzony przez Polski Związek Piłki Siatkowej będzie realizowany równolegle z programem kształcenia ogólnego przewidzianego dla szkoły ponadpodstawowej.

W przyszłą środę (25 lipca) i czwartek (26 lipca) w hali sportowej Gimnazjum nr 1 im. świętej Jadwigi Królowej w Jaśle – wejście od ulicy Bednarskiej – odbędzie się nabór dziewcząt z roczników 1999, 1998, 1997 do klas siatkarskich I, II i III. Osoby zainteresowane udziałem w projekcie proszone są o zabranie ze sobą strojów oraz obuwia sportowego. Początek o godzinie szesnastej.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz pod numerem telefonu +48 503 116 589.

Z kolei przy Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi powstanie Siatkarki Ośrodek Szkolny dla chłopców. Nabór zainteresowanych kandydatów z rocznika 1997, 1998 i 1999 odbędzie się w najbliższy poniedziałek (23 lipca) o godzinie 16:30 – wejście na szkolną halę sportową od strony kompleksu „Orlik 2012”. Uczniowie SOS będą jednocześnie zawodnikami Miejskiego Klubu Sportowego MOSiR Jasło. Informacje na ten temat można uzyskać u koordynatora programu pod numerem telefonu +48 531 545 258.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE