Sport | rekreacja | turystyka

Rumuńskie medale jasielskich karateków

Dziesięć złotych, jeden srebrny i dwa brązowe medale zdobyli zawodnicy Jasielskiego Klubu Kyokushin Karate w Mistrzostwach Europy w Rumunii.

Mistrzostwa Europy karate w Rumunii

W kategorii seniorów, złoty medal w konkurencji kata zdobył Grzegorz Mitoraj, a Kamil Mastaj zwyciężył w kumite do 80 kg. Kamil, pomimo to że jest seniorem dopiero od roku, został wybrany przez sędziów najlepszy zawodnikiem wśród seniorów.

Kategorię juniorów – zdobywając pięć złotych i jeden brązowy medal – zdominowali jaślanie. Angelika Jarecka i Dawid Nguyen Quang wygrywając konkurencję kata oraz kumite zdobyli po 2 złote medale i tytuły najlepszych zawodników turnieju w kategorii juniorów. Nagrodę „Najlepszy duch walki” otrzymał Marcin Mlecz wygrywając swoją finałową walkę z rumuńskim zawodnikiem cięższym od siebie o 26 kg. Brązowy medal w kumite juniorów wywalczył Kamil Świerk.

Wśród dzieci /poniżej 14 lat/ złote medale w kumite zdobyli: Weronika Czajka, Kamil Mastej, Kamil Miśkowiec, a srebrny Kamil Berkowicz. W konkurencji kata dzieci Kamil Mastej był trzeci.