Na drogach

Samochodowa ucieczka 16-latka

Policjanci zatrzymali 16-latka, który wspólnie ze znajomymi postanowił pojeździć sobie samochodem. W tym celu zabrał auto swojej matki. O tym, że do kierowania potrzebne jest prawo jazdy przypominał sobie na widok funkcjonariuszy. Nastolatek nie zatrzymał się jednak do kontroli lecz próbował uciec. Jazdę zakończył w przydrożnym rowie.

POLICJA
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Dzisiaj w nocy, uwagę policjantów z jasielskiej drogówki kontrolujących pojazdy na drodze krajowej nr 73 zwróciła jadąca ul. 17 Stycznia w Jaśle skoda felicja. Na widok czerwonego światła latarki kierowca nie zatrzymał się, lecz docisnął pedał gazu i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim.

Kierowca skody jechał z bardzo dużą prędkością stwarzając poważne zagrożenie dla innych pojazdów. Uciekał w kierunku Kołaczyc, po czym skręcił w drogę prowadzącą do centrum miejscowości Kowalowy. W pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do przydrożnego rowu, po czym wspólnie z pasażerami chciał porzucić pojazd i dalej uciekać pieszo. Młodzi ludzie zostali jednak zatrzymani. Na szczęście żadnemu z nich nic się nie stało.

Kierowcą okazał się 16-letni mieszkaniec Krosna. Jak ustalili policjanci, nastolatek zabrał samochód bez wiedzy swojej matki. Ponadto przed jazdą pił piwo, miał 0,14 promila alkoholu w organizmie. O konsekwencjach, jakie poniesie zadecyduje sąd rodzinny.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE