Na drogach

Utrudnienia w ruchu podczas wyścigu „Solidarności”

Kolarze biorący udział w Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim „Solidarności” i Olimpijczyków pojawią się w najbliższą sobotę i niedzielę na drogach powiatu jasielskiego. Policjanci będą zabezpieczać trasę przejazdu peletonu. W czasie wyścigu kierowcy mogą napotkać utrudnienia w ruchu drogowym.

POLICJA
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Policjanci w celu zapewnienia płynności ruchu i bezkolizyjnego przejazdu peletonu, będą porządkować ruch pieszy i kołowy, zamkną ruch poprzeczny i podłużny w stronę kolumny kolarskiej.

W sobotę 7 lipca trasa wyścigu przebiegała będzie przez miejscowości: Wola Cieklińska – Cieklin – Dębowiec – Majscowa – Żółków – Jasło – Wolica – Czeluśnica – Roztoki – Sądkowa – Dobrucowa – Tarnowiec – Potakówka – Wrocanka – Umieszcz – Glinik Polski – Łajsce – Łubno Szlacheckie – Łubno Opace. Wjazd kolarzy na drogi powiatu jasielskiego przewidywany jest na godzinę 15.00 – Wola Cieklińska, a wyjazd na godz. 16.24 – Łubno Opace.

Na czas przejazdu peletonu przez teren Jasła, około godz. 15.15 do czasu przejazdu autobusu z napisem „KONIEC WYŚCIGU”, zamknięte dla ruchu zostaną następujące ulice: św. Jana z Dukli, Graniczna, Sobniowska, Floriańska od ul. Sobniowskiej do ul. Żniwnej.

W niedzielę 8 lipca w Jaśle nastąpi start VI etapu Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków. Zawodnicy o godz. 9.45. ruszą ul. Rynek w kierunku ul. Kościuszki, następnie przejadą ul. Kołłątaja, 3-go Maja, Dworcową, ponownie Kościuszki i dalej ul. Rejtana, Floriańską, Gołębią, Wałową, Modrzejewskiego, Kazimierza Wielkiego i wrócą na ul. Rynek. Po trzecim okrążeniu peleton ul. 17-go Stycznia i Krakowską opuści teren miasta. Zamknięcie ruchu na w/w ulicach nastąpi około 30 minut przed planowanym przejazdem kolarzy do czasu przejazdu autobusu z napisem „KONIEC WYŚCIGU”.

Ponadto wyłączone z ruchu już od godz. 6.00 zostanie ul. Kazimierza Wielkiego od skrzyżowania z ul. Szajnochy do ul. Kościuszki, ul. Rynek od ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Gołębią oraz ul. Kościuszki od skrzyżowania z ul. Igielną do ul. Rynek.

Dalsza trasa wyścigu przebiegała będzie drogą krajową nr 73 przez miejscowości: Krajowice, Kołaczyce. Kolarze teren powiatu jasielskiego opuszczą około godz. 10.30.

W niedzielę około godz. 10.10 odbędzie się również Mini Wyścigu „Solidarności”, w którym wezmą udział dzieci. Najmłodsi rywalizować będą w czterech kategoriach wiekowych: przedszkolnej poniżej 7 lat (dystans ok.150 m), uczniowskiej młodszej 7-8 lat (dystans ok.500 m), uczniowskiej średniej 9-10 (dystans ok. 1000 m) i przedgimnazjalnej 11-12 lat (dystans ok. 1500 m). Trasa mini wyścigu będzie przebiegać ul. Rynek, Gołębią, Wałową, Modrzejewskiego, Kazimierza Wielkiego, przy całkowitym zamknięciu ruchu.

Zwracamy się z prośbą, w szczególności do osób mieszkających w pobliżu trasy przejazdu peletonu, o nieparkowanie samochodów wzdłuż w/w ulic.

Do kierowców apelujemy o wyrozumiałość, ostrożność i stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy kierujących ruchem.

Oficjalna strona wyścigu – kliknij.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE