Na drogach

W Zarzeczu cysterna wypadła z jezdni

Kolizja cysterny w Zarzeczu
Skutki kolizji w Zarzeczu. Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Przez całą noc trwała akcja usuwania skutków kolizji w Zarzeczu (gmina Dębowiec), na drodze wojewódzkiej nr 992. Po godzinie dwudziestej pierwszej samochód ciężarowy – cysterna zjechał z jezdni i spadł ze skarpy. Ruch pojazdów został przywrócony w tym miejscu po godzinie piątej nad ranem.

Policjanci pracujący na miejscu wstępnie ustalili przebieg zdarzenia. Kierujący ciągnikiem siodłowym marki Volvo z cysterną jechał od strony Nowego Żmigrodu w kierunku Jasła. W miejscowości Zarzecze, na ostrym łuku drogi, zjechał nagle na przeciwny pas ruchu, taranując na swojej drodze bariery oddzielające jezdnię od stromego wzniesienia. Kilkudziesięciotonowy pojazd zatrzymał się w odległości kilkunastu metrów od najbliższych zabudowań.

Na szczęście podróżującym „ciężarówką” mężczyznom nic się nie stało. Po zaopatrzeniu przez zespół ratownictwa medycznego pozostali na miejscu akcji.

Do usuwania skutków kolizji zostały zadysponowane trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, w tym samochód specjalny ratownictwa chemicznego. Przez kilka godzin strażacy wypompowywali paliwo ze zbiorników, a po przyjeździe specjalistycznego pojazdu pomocy drogowej pomogli w wyciąganiu uszkodzonego zestawu na jezdnię.

Na czas prowadzonych działań droga wojewódzka nr 992 była całkowicie zablokowana. Samochody ciężarowe i osobowe były kierowane na objazd przez Dębowiec. Ruchem kierowali funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle oraz Posterunku Policji w Dębowcu.

W tej chwili oba pasy ruchu są już udrożnione, ruch odbywa się płynnie.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE