Kultura | rozrywka | edukacja

Czarodziejski świat Bajlandii na Osiedlu Sobniów

W miniony czwartek (9 bm.) skwer przy Osiedlowym Domu Kultury w Sobniowie zamienił się na 4 godziny w czarodziejską krainę rozrywki i zabawy. A to za sprawą aktorów z warszawskiej Agencji Artystycznej „Bajlandia” i instruktorów z Jasielskiego Domu Kultury, którzy imprezą na tym właśnie osiedlu zakończyli tegoroczny cykl „Wakacyjnych czwartków artystycznych”.

Wakacyjny Czwartek Artystyczny na Osiedlu Sobniów
Fot. © JASIELSKI DOM KULTURY

Aktorom, którzy mają wyjątkowe podejście do dzieci, udało się zachęcić do wspólnej zabawy nawet te nieśmiałe maluchy, które początkowo z wyraźną rezerwą obserwowały, jak hasają ich rówieśnicy. Tak jak na poprzednich osiedlach odwiedzanych w czasie tegorocznych wakacji przez animatorów zabaw, nie zabrakło muzyki, tańców, najróżniejszych wygibasów i konkursów z nagrodami. Do zabawy zostali wciągnięci także opiekunowie maluchów.

Impreza rozpoczęła przedstawienie „Czerwony Kapturek”, które spotkało się z gorącym przyjęciem, i tej najmłodszej, i starszej widowni. Potem przyszedł czas na skoki w workach, przeciąganie liny, sztafetę, „Polowanie na muchę”, wyścig na zaczarowanych wycieraczkach, przenoszenie „pchełek”, taniec małego pingwina, deszcz cukierków, pociąg i inne zabawy. W konkursie dla mam wyłoniono „szeryfową osiedla” (została nią mama Kasia), a tatusiowie rywalizowali w zjedzeniu zawiedzonych na tasiemkach jabłek bez pomocy rąk (wygrał tata Marcin). Na zakończenie spotkania z aktorami wszyscy odtańczyli bugi-ługi, po czym instruktorki plastyki z JDK zaproponowały konkurs rysunkowy, którego tematem była ekologia i energia odnawialna.

Dzieci wykazały się niezwykłą inwencją twórczą i wyobraźnią. Na asfalcie oraz kartonach z bloku rysunkowego powstały wielobarwne dzieła pokazujące w jaki sposób szanować środowisko naturalne. Były kolorowe krajobrazy, zwierzątka, słoneczka, mega i mini wiatraki, sprzątanie parków i lasów, segregacja odpadów, a nawet specjalny pojemnik na śmieci kosmiczne, przytwierdzony do sputnika. Nie zabrakło również abstrakcji. Wszyscy mali artyści zostali nagrodzeni.

W ostatnim z tegorocznych „Wakacyjnych czwartków artystycznych” wzięło udział kilkadziesiąt dzieci od maluszków po nastolatków i ich opiekunów. Wspólna zabawa tak spodobała się wszystkim, że po jej zakończeniu z żalem rozchodzili się do domów.

Tegoroczne „Wakacyjne czwartki artystyczne”, zorganizowane jak zwykle przez JDK, były współfinansowane ze środków Miasta Jasła w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii, a także z funduszy przeznaczonych na edukację ekologiczną przez Wydział Ochrony Środowiska UM.

(JDK)

Back to top button