Informacje

Komunikat prasowy Grupy Nowy Styl po pożarze w jednym z zakładów spółki

Nowy Styl Group

13 sierpnia w Jaśle, w jednej z hal produkcyjnych Grupy Nowy Styl, doszło do pożaru części galwanizacyjnej. Pożar objął zaledwie jedną nawę Zakładu Produkcji Metalowej. W tej części zakładu pracuje jedynie kilkanaście osób. Pożar całkowicie ugaszono w tym samym dniu.

Wszyscy pracownicy fabryki i osoby znajdujące się na terenie zakładu, bezpiecznie opuścili jego teren. Nikt nie został ranny. Trwa szacowanie strat, jednak już w tej chwili wiadomo, że nie zakłócą one w sposób istotny działalności produkcyjnej Grupy.

Zakład spełniał wszystkie normy i wymagania BHP oraz regulacje dotyczące wpływu na środowisko. Obowiązujące na jego terenie procedury posiadają certyfikat ISO 9001 i 14001 i w sytuacji kryzysowej okazały się absolutnie skuteczne. Wiadomo już, że pożar nie będzie miał wpływu na środowisko naturalne.

Obecnie ponad 90% powierzchni produkcyjnej Grupy pracuje normalnie – ich pracownicy rozpoczęli dzisiaj zwykły dzień pracy.

Grupa Nowy Styl posiada własne zakłady produkcyjne, zlokalizowane w kilkunastu miejscach w Polsce, Niemczech, Ukrainie i Rosji oraz szeroką bazę dostawców. Dzięki temu możliwe jest zachowanie ciągłości produkcji. Pożar nie zakłóci znacząco procesu realizacji zamówień klientów i działalności Grupy, której moc produkcyjna wystarczy, by zminimalizować straty.

Zakłady były ubezpieczone, jednak skala strat, a w związku z tym, również data przywrócenia produkcji na uszkodzonym fragmencie Zakładu, nie są w tej chwili znane. Wszelkie nowe informacje będziemy podawać na bieżąco.

(Informacja prasowa)

Więcej:
Potężny pożar na przedmieściach Jasła: setki ratowników walczy z żywiołem (FOTO, VIDEO)


Pożar w zakładzie produkcyjnym Grupy Nowy Styl w Jaśle (GALERIA ZDJĘĆ)


Komunikat MCZK w sprawie pożaru w zakładzie Grupy Nowy Styl


Dyrektor szpitala dementuje pogłoski o osobach poszkodowanych we wczorajszym pożarze w zakładzie Nowego Stylu

SŁOWA KLUCZOWE