Kultura | rozrywka | edukacja

Konkurs „Zostań Czarną Owcą” rozstrzygnięty

Według ostatnich badań Biblioteki Narodowej, 56% Polaków nie czyta książek. My, czytający jesteśmy w mniejszości. Jesteśmy czarnymi owcami i podoba się nam bycie poza stadem! Ty też olej stado i bądź czarną owcą! Czytaj! – to słowa kampanii informacyjnej bibliotekarzy, do której przyłączyli się miłośnicy książek z całej Polski.

Laureatka konkursu
Fot. © archiwum GOKiCz Skołyszyn

Zainspirowani kampanią, pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie ogłosili konkurs „Zostań czarną owcą”. Celem ogłoszonego w lipcu konkursu była popularyzacja literatury dziecięcej i młodzieżowej oraz zachęcenie do częstszego odwiedzania biblioteki.
 
31 sierpnia 2012 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu. Najaktywniejszą wakacyjną czytelniczką okazała się uczennica klasy IV – Monika Łaskawska. Tytuł „Czarnej Owcy” otrzymała również Emilka Średniawska – uczennica klasy VI.

Wśród laureatów konkursu znalazły się również: Marta Solecka, Madzia Janusz, Ola Strugała, Kasia Mikos, Natalia Szot, Oliwia Potykanowicz i Agnieszka Berkowicz.

Łącznie w ramach konkursu wypożyczonych zostało 471 książek. Laureatka konkursu – Monika poleca wszystkim swoim rówieśnikom książkę Elizy Piotrowskiej „Ciocia Jadzia”, Marcie – najbardziej podobała się książka Ewy Nowak „Cztery łzy”. Emilka zachęca do przeczytania „ U nas wszystko jest inaczej” Simone Wegmeyer.

(GOKiCz w Skołyszynie)

SŁOWA KLUCZOWE