Kultura | rozrywka | edukacja

Mateusz Mijal przed Dniami Nowego Żmigrodu: „Liczymy na ciepłe przyjęcie!”

Udało nam się porozmawiać z Mateuszem Mijalem i zapytaliśmy specjalnie dla Was: co z niedzielą w Nowym Żmigrodzie?

Mateusz Mijal
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

terazJaslo: Mateusz ostatnio pojawiłeś się w Kątach, gdzie udzielałeś wywiadu dla lokalnych stacji telewizyjnych, teraz Nowy Żmigród. Jest tam ktoś o kim jeszcze nie wiemy?

Mateusz Mijal: Poznałem następnych wspaniałych ludzi na swojej drodze. To zawsze przyprawia mnie o wielką radość, bo jeśli traktują cię, jak swojego w różnych miejscach, rozmawiasz z ludźmi, to każdego dnia uczysz się od nich czegoś nowego i oni odciskają ślad w moim życiu taki pozytywny. Gminę wpisuję na listę najfajniejszych w Polsce. Jeśli chodzi o Nowy Żmigród i zbliżającą się niedzielę to ja wiem, że to będzie naprawdę fajna impreza. Na mieszkańców powiatu jasielskiego zawsze można liczyć.

terazJaslo: Jeden utwór z Liberem i już występ w duecie na Dni Nowego Żmigrodu?

Liber ma mnóstwo swoich numerów, które cała Polska śpiewa i to, że zgodził się zagrać właśnie na prośbę Urzędu Gminy w Nowym Żmigrodzie oraz dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Żmigrodzie, tylko dobrze świadczy o artyście. Powiem wprost: ani słowem Go nie namawiałem (uśmiech). Najważniejsze, że będzie z nami w tą niedzielę i że doskonale się będziemy bawić.

terazJaslo: Jak idzie „Winn(y)emu” na listach przebojów?

To jest dopiero fajna sprawa, że numer spodobał się odbiorcom i dziś już jest grany w całej Polsce, a dodatkowo śpiewany bez jednej pomyłki, przez ludzi chyba w każym wieku. Często dzwonią do mnie rodzice, znajomi z Jasła, ale i z Polski mówiąc: Mateusz, sąsiadka mówiła nam, że słyszała jak śpiewasz w RMF FM, w Radio Eska, czy Wawa i że się cieszą. Czasem to jeszcze do mnie nie dociera.

terazJaslo: Będzie hit?

Jest już nawet trochę – chyba. W Radiu Eska pierwsze miejsce już padło, w RMF FM byliśmy już na podium. Poczekajmy… Jak również Wasza redakcja to zacznie śpiewać i mówić o tym jeszcze więcej, to znaczy, że to bedzie hit (śmiech).

terazJaslo: Zawsze jak mamy okazję rozmawiać pytam Cię również o media – właśnie te, które są w Jaśle, regionie.

Ci ludzie są niesamowici, szczerze i wprost mówię o tym zawsze i wszystkim to powtarzam. Nie dość, że nie mają mnie dość (śmiech) to jeszcze zawsze zaglądają na koncert, jeśli gram w pobliżu. Zawsze dostaję mnóstwo zdjęć z koncertów na prywatną skrzynkę. Są ze mną i wspierają od dawna. Skłamałbym, gdybym powiedział, że zjawili się teraz, jak utwór „Winny” jest nagle wysoko i zaczyna się „dobry ” szum wokół niego. Więc ukłony dla lokalnych stacji radiowych, dziennikarzy z gazet, portali regionalnych i telewizji. I oczywiście dziękuję za objęcie patronatów medialnych nad imprezą!

terazJaslo: Mateusz, kogo zapraszamy na imprezę w niedzielę na stadion w Nowym Żmigrodzie?

Ja myślę, że nie macie wyjścia wszyscy. Będzie naprawdę fajnie, będzie mnóstwo nagród od sponsorów, będa konkursy, będzie dużo dobrej muzyki, później autografy, dyskoteka, sztuczne ognie. Niedziela od godziny 19:00 jesteśmy na stadionie. Bądźcie z nami!

Rozmawiał Daniel Baron


Na Dni Nowego Żmigrodu, które już w najbliższą niedzielę na miejscowym stadionie sportowym, zapraszają Wójt Gminy Nowy Żmigród Krzysztof Augustyn, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Żmigrodzie Jerzy Dębiec, Towarzystwo Miłośników Nowego Żmigrodu, członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Sławomir Miklicz oraz portal regionalny terazJaslo.pl jako jeden z patronów medialnych przedsięwzięcia.

Przed koncertem „gwiazdy wieczoru”: Liberem i Mateuszem Mijalem, którzy wystąpią około godziny 21, cały szereg atrakcji. Impreza rozpoczyna się o godzinie czternastej Wojewódzkim Przeglądem Kapel Ludowych „Grajki 2012”, w trakcie którego zagrają i zaśpiewają: Zespół Pieśni „Wilsznia” z Polan, Kapela Ludowa „Żmigrodzanie” z Nowego Żmigrodu, Kapela Ludowa „Kamfinioki” z Jedlicza, Zespół Śpiewaczy „Pokolenie” z Kątów oraz Zespół Śpiewaczy Magurzanki.

Od godziny siedemnastej zaplanowano blok artystyczny Gminnego Ośrodka Kultury, a w nim występy: Grupy Kabaretowej „Non Omnis”, Zespołu „Fifel-Band”, Młodzieżowej Kapeli Ludowej „Żmigrodzkie Trele-Basy” i Kapeli Podwórkowej „Zimny Drań”.

Od godziny 19:30 zagrają: zespół muzyczny ERIS, zespół The Force i raper DPD. Około godziny 21, tuż przed długo oczekiwanym koncertem Libera i Mateusza Mijala, nastąpi losowanie nagród w loterii fantowej, która będzie prowadzona na rzecz ratowania zabytków w gminie Nowy Żmigród. Po występie „gwiazdy wieczoru” pokaz sztucznych ogni i dyskoteka „pod gwiazdami” z DJ-em Marcusem.

Impreza nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie finansowe i rzeczowe od zaprzyjaźnionych sponsorów, którymi są: Samorząd Województwa Podkarpackiego „Podkarpackie przestrzeń otwarta”, Podkarpacka Szkoła Wyższa im. błogosławionego księdza Władysława Findysza w Jaśle, Karpacka Spółka Gazownictwa, Polska Grupa Energetyczna, Podkarpacki Bank Spółdzielczy w Sanoku Oddział w Jaśle, JANPOL, Ligromet, Hotel Perła w Jaśle, Pizzeria Bartolini w Jaśle, Pizzeria Magura w Osieku Jasielskim, LiModa Jasło, Atlantik-Market, Pensjonat „Wichrowe Wzgórze” w Nowym Żmigrodzie, Zajazd „Pod Małym Laskiem” w Nowym Żmigrodzie”, Teekanne.

Zapowiedź wydarzenia
SŁOWA KLUCZOWE