Informacje

Nie nudzili się w wakacje

Około 250 dzieci i młodzieży bezpłatnie uczestniczyło w realizowanym przez Miasto Jasło programie Trener Osiedlowy. Program, który trwał przez całe wakacje, prowadzony był na siedmiu jasielskich osiedlach.

Zakończenie programu Trener Osiedlowy
Fot. © URZĄD MIASTA JASŁA

Głównym celem programu było zagospodarowanie wolnego czasu dzieci i młodzieży poprzez zorganizowanie zajęć sportowych na osiedlach: Rafineria, Gamrat, Kopernika, Śródmieście, Mickiewicza, Hankówka i Sobniów. Zajęcia odbywały się na bazie obiektów sportowych należących do miasta (orliki, boiska wielofunkcyjne, basen otwarty i kryty), a wśród przygotowanych atrakcji znalazły się również dwie wycieczki turystyczno-krajoznawcze.

Oficjalne zakończenie programu odbyło się w ostatni dzień wakacji. Na zakończenie wszystkie osiedla, które uczestniczyły w programie, dostały pamiątkowe puchary, upominki, słodycze oraz dyplomy.

Trener Osiedlowy jest programem realizowanym w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii, a finansowany ze środków pochodzących z opłat za sprzedaż alkoholu, jego koszt wyniósł około 50 tysięcy złotych. Sponsorem programu był Lidl Polska, który przekazał wodę mineralną dla uczestników programu.

(UMJ)

SŁOWA KLUCZOWE