Kultura | rozrywka | edukacja

Półkolonia w Wolicy

W dniach 1.08 – 14.08. 2012 w Wolicy odbyła się półkolonia letnia pod hasłem Zdrowe i kolorowe wakacje zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Jaśle ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Alkoholowych. Wzięło w niej udział 45 dzieci w wieku 5 – 14 lat zamieszkałych na terenie wsi Wolica.

Półkolonia w Wolicy
Fot. © ARCHIWUM

Półkolonia rozpoczęła się ogniskiem integracyjnym połączonym z pieczeniem kiełbasy. Podczas ogniska zorganizowano zabawy integracyjno ruchowe. Podczas półkolonii dwa razy uczestnicy wraz z opiekunami udali się na krytą pływalnie Jaśle gdzie wzięli udział w zabawach w wodzie.

W trakcie półkolonii dzieci miały możliwość uczestniczenia w warsztatach plastycznych oraz turniejach. Każdy miał możliwość z bogatego programu wybrać coś dla siebie. Uczestnicy malowali witraże na szkle wykonywali biżuterię kolczyki koraliki, ozdobne pudełeczka, kwiaty z bibuły, figurki z ciasto liny, malowali kredą chodnikową.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty z origami guillingu, na którym dzieci uczyły się robić łabędzie z papieru oraz ozdabiać różne przedmioty i kartki okolicznościowe. Starsze dzieci wzięły udział w konkursach gier świetlicowych piłkarzyki, bilard, cymbergaj, ping-pong Na zakończenie odbyło się uroczyste rozdanie nagród.

Anna Bigos-Kantor

SŁOWA KLUCZOWE