Kultura | rozrywka | edukacja

Pożyteczne wakacje w Trzcinicy

Od poniedziałku 6 sierpnia w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy trwają zajęcia artystyczno-edukacyjne dla dzieci, realizowane w ramach projektu Pożyteczne wakacje 2012- Nasza wieś najpiękniejsza, przez Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej, dofinansowanego przez warszawską Fundację Wspomagania Wsi.

Wycieczka
Fot. © ARCHIWUM BIBLIOTEKI

Codzienne, dwutygodniowe spotkania, to wspaniała przygoda ze sztuką, rozrywką i zabawą. Warsztaty plastyczne, przeplatane zabawami integracyjnymi, zajęciami ruchowymi czy interesującymi wycieczkami to szansa dla dzieci, które w tym roku nie wyjechały na wakacyjny wypoczynek, na ciekawe i pożyteczne spędzenie sierpniowych letnich dni.

Do tej pory odbyły się już zajęcia z pepieroplastyki, scrapbookingu i malarstwa. Mali artyści sami mieli okazję ozdobić ramki na zdjęcia, zrobić swój własny kufer na wakacyjne skarby, a zwykłe kamienie zmienić w ciekawe stworki i pamiątkowe obrazki. Wiele frajdy przyniósł dzieciom także konkurs na komiks „Wakacyjna przygoda, którą chcielibyśmy przeżyć”. Organizatorzy kolejny raz przekonali się, że fantazja dzieci nie zna granic.

W ramach dotacji Fundacji Wspomagania Wsi uczestnicy projektu wzięli udział w wycieczce krajoznawczo- dydaktycznej. Grupa zwiedziła Muzeum Przyrodnicze w Krempnej, gdzie można było zobaczyć niezwykłe okazy flory i fauny Magurskiego Parku Narodowego. Wszystkich zachwyciły ciekawe eksponaty zwierząt, które można spotkać na terenie Beskidu Niskiego. Okazja by zobaczyć z bliska czy dotknąć niedźwiedzia czy wilka była dla niejednego dziecka wspaniałym doświadczeniem.

Kolejną przygodą była wyprawa do stadniny koni Stajnia Rumak w Kotani, gdzie uczestnicy mogli pojeździć konno, a przy ognisku odpocząć na polanie pod lasem.

Przed uczestnikami projektu, jeszcze wiele wrażeń, zajęcia wakacyjne potrwają do 20 sierpnia.

Agnieszka Jeleń

SŁOWA KLUCZOWE