Kultura | rozrywka | edukacja

Sieciaki na wakacjach! (zapowiedź)

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na wakacyjny piknik edukacyjny „Sieciaki na wakacjach”, który odbędzie się 22 sierpnia 2012 r. o godz. 12.00. Impreza organizowana jest przy współpracy z Fundacją Dzieci Niczyje i Fundacją Orange.

Zapowiedź wydarzenia

W trakcie pikniku odbędą się konkursy, zagadki, quizy i rebusy dotyczące bezpieczeństwa w Internecie, prezentowane będą kreskówki oraz filmy na temat bezpieczeństwa w sieci, dla najmłodszych dzieci przygotowane zostaną sieciakowe rysunki do kolorowania. Planowane są również gry i zabawy ruchowe.

Akcja ma na celu edukowanie dzieci poprzez zabawę. W trakcie uczestnictwa w pikniku dzieci uczą się, jak reagować na zagrożenia w Internecie oraz jak ich unikać. Poznają zasady Netykiety oraz cztery podstawowe zasady bezpiecznego surfowania w sieci. Dowiadują się, jak chronić swoją prywatność w Internecie, a także jakie zagrożenia niosą za sobą internetowe znajomości. Akcja „Sieciaki na wakacjach” organizowana jest od 2006 roku. Program imprez nawiązuje do fabuły edukacyjnego serwisu internetowego www.sieciaki.pl.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE