Kultura | rozrywka | edukacja

Sposób na „Zaczarowane Lato”

Zabawne wierszyki, kolorowe kredki do malowania tatuaży i bańki mydlane to niezawodne sposoby na zaczarowanie lata. Przekonali się o tym uczestnicy kolejnego wakacyjnego spotkania Klubu Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, które odbyło się 10 sierpnia 2012 r.

Klub Czytających Rodzin
Fot. © MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JAŚLE

Jak co miesiąc, spotkanie rozpoczęło się głośnym czytaniem, którego bohaterem był tym razem Ignacy, właściciel pradawnego salonu tatuażu, gdzie kolory otrzymywały szare dotąd zwierzęta (Łukasz Dębski, Krówki i mrówki i inne bajki wierszem, Warszawa, Świat Książki 2009). Wiersz był pretekstem do rodzinnej zabawy, podczas której na rękach i buziach zarówno najmłodszych członków Klubu, jak też ich rodziców, powstały kolorowe tatuaże – kwiaty, motyle, serduszka, ale także samochody i pająki.

Następnie wszyscy udali się barwnym korowodem do Parku Miejskiego, gdzie spotkanie zostało podsumowane rodzinnym puszczaniem baniek mydlanych. Mimo zachmurzonego chwilę wcześniej nieba pogoda dopisała, członkom Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle udało się zatem zaczarować deszczowe lato.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE