Informacje

W jasielskim magistracie świętowali pięćdziesięciolecie pożycia małżeńskiego

Dwanaście par świętujących pięćdziesięciolecie zawarcia związku małżeńskiego świętowało dzisiaj w jasielskim magistracie jubileusz „Złotych Godów”. Gospodarzami uroczystości byli: burmistrza miasta Andrzej Czernecki oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Elżbieta Stec.

50 lat to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia, sztuki kompromisu, to piękny przykład tak godny naśladowania przez młodsze pokolenia, szczególnie w czasach nam współczesnych, gdy niejednokrotnie próbuje się dezawuować wartość małżeństwa i rodziny jako podstawowej komórki życia społecznego. – mówiła do zgromadzonych jubilatów Elżbieta Stec.

Za trud życia i poświęcenie zapewne wdzięczne są Wam Wasze dzieci, wnuki, najbliżsi i przyjaciele, natomiast w dowód szczególnego uznania dla trwałości i nierozerwalności małżeństwa i rodziny Urząd Stanu Cywilnego w Jaśle wystąpił do Prezydenta RP o wyróżnienie Państwa odznaczeniem „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. W tym miejscu wypada zauważyć, że na żaden medal nie pracuje się tak długo, gdyż jest to prawie 18 500 wspólnie przeżytych dni i nocy. – dodała.

Postanowieniem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego z dnia 26 czerwca 2012 roku medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie” zostali odznaczeni: Maria i Krzysztof Godkowie, Genowefa i Franciszek Janusiowie, Helena i Władysław Klockowie, Helena i Tadeusz Lichończakowie, Elżbieta i Ryszard Lisowie, Wanda i Józef Obercowie, Kazimiera i Julian Rachowiczowie, Krystyna i Jan Skórscy, Teresa i Marian Soblowie, Janina i Zdzisław Świstakowie, Lucyna i Juliusz Żelechowscy oraz Józefa i Jan Tyburowie.

Burmistrz Andrzej Czernecki złożył każdej parze okolicznościowe życzenia. – Życzenia przede wszystkim zdrowia i nie gasnącej satysfakcji płynącej z dobrze spędzonego życia. – powiedział gospodarz miasta. – Państwo są zawsze dla nas takim z jednej strony dowodem tego, że warto w życiu dochowywać przyrzeczeń, warto w życiu być konsekwentnym, wyrozumiałym, warto wspólnie przechodzić życie w ten sposób, żeby tworzyć to co najcenniejsze dla społeczeństwa, czyli rodziny. To jest dla Państwa wielka satysfakcja, że pół wieku Państwo spędziliście razem. Teraz owocem tego wspólnego półwiecznego pożycia są wychowane dobrze dzieci, wnukowie, prawnukowie. Państwo tworzycie tą społeczność. Gdyby nie Wy to nas by tutaj nie było, miasto by nie wyglądało tak, jak wygląda. To jest dorobek Państwa życia. Wielkie uznanie i wyrazy szacunku dla Państwa pracy i dokonań.

W trakcie obchodów jubileuszu nie mogło zabraknąć tradycyjnego toastu lampką szampana, pamiątkowych zdjęć oraz wspomnień z minionego okresu czasu.

Złote Gody Złote Gody

Złote Gody Złote Gody

Złote Gody Złote Gody

Złote Gody Złote Gody

Złote Gody Złote Gody

Złote Gody Złote Gody

Złote Gody Złote Gody

Złote Gody Złote Gody

Złote Gody Złote Gody

Złote Gody Złote Gody

Damian Palar
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE