Kultura | rozrywka | edukacja

Wakacyjna przygoda z wolontariatem

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle zakończyliśmy wakacyjny cykl spotkań z przygodą i rozrywką powlekaną słońcem i kolorami, jakie towarzyszyły najmłodszym odwiedzającym Zakątek.

Wolontariuszka Justyna Witkoś prowadzi zajęcia z dziećmi
Fot. © MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JAŚLE

Po raz pierwszy w czasie letnich gier i zabaw przeprowadzanych w Oddziale dla Dzieci i na świeżym powietrzu, pomagali nam wolontariusze: Justyna Witkoś, która odpowiedziała na biblioteczną zachętę do współpracy w ramach wolontariatu, umieszczoną na naszej stronie oraz Eryk, Miłosz i Adrian, którzy codziennie odwiedzają Oddział dla Dzieci MBP.

Ich obecność wnosiła wiele radości we wspólne działania z najmłodszymi. Swoją wakacyjną przygodę z wolontariatem będę wspominać bardzo miło. Dzieci mają w sobie tyle pozytywnej energii, że praca z nimi to czysta przyjemność. Każdemu polecam wolontariat jako formę spędzania wolnego czasu. – powiedziała po wspólnych spotkaniach Justyna Witkoś, wolontariuszka MBP.

Justyna pomagała nam przez cały sierpień, uczestnicząc w przygotowaniach do zajęć, głośno czytając oraz bawiąc się z dziećmi odwiedzającymi Zakątek. Chłopcy aktywnie zaangażowali się w przygotowanie i realizację Pikniku Sieciaków w Parku Miejskim. Za ich przyczyną powstały największe bańki mydlane, które sprawiły dużo radości maluchom, a starsze dzieci zachęciły do wypróbowania swoich sił w puszczaniu wielobarwnych czarodziei dziecięcej wyobraźni.

Wspólne zajęcia były także okazją do integracji i poznania siebie, za co bardzo dziękujemy. Bawiąc się razem, wymienialiśmy się małymi i dużymi doświadczeniami oraz wrażeniami z wakacyjnych podróży. Dzięki temu, tym milsze będą nasze wspomnienia spotkań w Słonecznym Zakątku Dobrej Zabawy.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE