Kultura | rozrywka | edukacja

Wakacyjne szaleństwa już za nami!

Warsztaty ceramiczne, nauka tańca, warsztaty wokalne, zabawy na świeżym powietrzu, warsztaty decoupage, bibibułkarstwa i makramy, gry sprawnościowe, gry uliczne, konkursy i niespodzianki – Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie wraz z filiami w Harklowej i Święcanach dla dzieci i młodzieży spędzających wakacje w gminie przygotował wiele atrakcji.

Wakacje w Skołyszynie
Fot. © archiwum GOKiCz Skołyszyn

„Wokalne poniedziałki”, „Wtorki ze sztuką”, „Roztańczone środy”, „Czwartkowe inspiracje”, „Piątkowe warsztaty w bibliotece” – to nazwy bloków, w ramach których przeprowadzonych zostało siedemdziesiąt pięć spotkań. Zajęcia w ramach bezpłatnego cyklu „ZABAW SIĘ!” organizowane były codziennie w lipcu i sierpniu.

W trakcie spotkań znalazł się czas na rozwijanie zdolności wokalnych, tanecznych i plastycznych, gry ruchowe oraz zabawy integracyjne. Jedną z głównych atrakcji tegorocznych wakacji był bezpłatny wyjazd do pracowni ceramiki w ŚDS w Przysiekach. Były zabawy na świeżym powietrzu, tańce integracyjne, zabawy z chustą animacyjną, warsztaty plastyczne, konkursy i wiele niespodzianek. Na zajęciach powstały quillingowe kolczyki, makramowe bransoletki, rzeźby z gliny i masy solnej, kolorowe przyborniki, drewniane kukiełki i drzewka szczęścia. Uczestnicy rozwiązywali wiele zagadek, krzyżówek i rebusów oraz wzięli udział w improwizowanych scenkach. Poznając różnego rodzaju wakacyjne zabawy, uczestnicy zdobyli również wiedzę z zakresu bezpieczeństwa podczas letnich harców.

Oprócz satysfakcji z przeprowadzenia udanej akcji w okresie wakacji pracownicy GOKiCz w Skołyszynie mają pewność, ze tego rodzaju spotkania z dziećmi to najlepsza promocja domu kultury i biblioteki w środowisku lokalnym. Większość z uczestników po spotkaniach zwracał i wypożyczała kolejne książki, korzystała z bezpłatnego dostępu do internetu, konkurowała ze sobą grając w scrabble, bilard i piłkarzyki.

(GOKiCz w Skołyszynie)

SŁOWA KLUCZOWE