Na drogach

Wypadek ukraińskiego busa na drodze w stronę granicy ze Słowacją

Wypadek w Rozstajnem
Na prostym odcinku jezdni kierowca busa zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w drzewo.
Fot. © terazJaslo.pl / Damian Palar

Trzy osoby odniosły obrażenia ciała w wypadku busa przewożącego obywateli Ukrainy, do którego doszło w miejscowości Rozstajne (gmina Krempna) na drodze wojewódzkiej nr 992. Poszkodowani trafili do szpitali w Jaśle i Krośnie.

Było kilka minut po godzinie ósmej rano kiedy dwa busy marki Mercedes Sprinter na ukraińskich numerach rejestracyjnych jechały drogą wojewódzką nr 992 od strony Krempnej w kierunku granicy państwa ze Słowacją. Przejeżdżając przez miejscowość Rozstajne na prostym odcinku drogi kierowca jednego z pojazdów zjechał nagle na przeciwny pas ruchu, wjechał do przydrożnego rowu, a następnie uderzył czołowo w rosnące przy drodze drzewa.

Na miejsce wypadku jako pierwsza przyjechała jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Krempnej, będąca w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. W następnej kolejności dojeżdżały zastępy ze Skalnika oraz Jasła, a także dwa specjalistyczne zespoły ratownictwa medycznego. Do akcji ratowniczej został zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Sanoka.

Trzy osoby odniosły obrażenia ciała. Najciężej poszkodowaną przetransportowano helikopterem medycznym do szpitala w Krośnie, dwie pozostałe karetkami do jasielskiego szpitala.

Na miejscu pracował policyjny technik, który zabezpieczył ślady, co pozwoli na dokładne odwzorowanie przyczyn i okoliczności całego zdarzenia.

Ruch na drodze wojewódzkiej nr 992 odbywał się wahadłowo.

Wypadek w Rozstajnem Wypadek w Rozstajnem

Wypadek w Rozstajnem Wypadek w Rozstajnem

Wypadek w Rozstajnem Wypadek w Rozstajnem

Wypadek w Rozstajnem Wypadek w Rozstajnem

Wypadek w Rozstajnem Wypadek w Rozstajnem

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE