Na drogach

Zderzenie dwóch samochodów osobowych koło Kościoła OO. Franciszkanów

Na skrzyżowaniu ulic: 3-go Maja i Szopena w pobliżu Kościoła Ojców Franciszkanów kilka minut przed godziną trzynastą doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Kierująca jednego z nich wymusiła pierwszeństwo, doprowadzając do kolizji. Na miejscu interweniowały służby ratownicze: Straż Pożarna, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.

Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili jego przebieg. Kierująca samochodem osobowym Nissan Almera, jadąc od strony ulicy Szopena, na skrzyżowaniu z ulicą 3-go Maja nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu od strony centrum miasta samochodowi osobowemu Peugeot 307. Doszło do zderzenia pojazdów, w wyniku czego kierująca Peugeotem straciła panowanie nad kierownicą i uderzyła w słup energetyczny, poważnie naruszając jego strukturę.

Do wypadku została wezwana karetka Pogotowia Ratunkowego. Po rozmowie z ratownikami uczestnicy zdarzenia pozostali na miejscu. Jednak po kilku minutach kierująca Peugeotem zaczęła się uskarżać na ból ręki, dlatego ponownie zadysponowano zespół ratownictwa medycznego. Poszkodowana została przewieziona do szpitala.

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Na miejscu pracowały także dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu terenu akcji przed osobami postronnymi, usunięciu uszkodzonych pojazdów z jezdni oraz uprzątnięciu drogi z rozbitych elementów karoserii.

Na czas akcji ratowniczej ulica 3-go Maja przez kilkanaście minut była całkowicie zablokowana. W chwili obecnej ruch odbywa się płynnie po obu pasach jezdni.

Kolizja na 3-go Maja Kolizja na 3-go Maja

Kolizja na 3-go Maja Kolizja na 3-go Maja

Kolizja na 3-go Maja Kolizja na 3-go Maja

Kolizja na 3-go Maja Kolizja na 3-go Maja

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE