Informacje

11 zarzutów za strzelanie do okien (TV)

Policjanci z jasielskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy strzelali z broni pneumatycznej m.in. do witryn sklepów i samochodów. Niszcząc szyby w oknach, spowodowali straty na blisko 10 tys. zł. Podejrzani łącznie usłyszeli jedenaście zarzutów. W obliczu zebranych przez śledczych dowodów przyznali się do zarzucanych im przestępstw.

Zabezpieczona broń
© KPP JASŁO

Policjanci z wydziału kryminalnego rozwiązali sprawę, nad którą pracowali w ostatnich tygodniach. Funkcjonariusze prowadzili czynności w sprawie kilkunastu uszkodzeń szyb m.in. w samochodach oraz witrynach placówek usługowo-handlowych na terenie Jasła. Wszystko wskazywało na to, że do uszkodzeń dochodziło w wyniku oddanych strzałów z broni pneumatycznej. Hipotezę tą potwierdziły znalezione podczas oględzin miejsca jednego ze zdarzeń stalowe śruty.

Podjęte w tej sprawie czynności przyniosły rezultat w ubiegłym tygodniu. Policjanci na podstawie zebranego materiału i uzyskanych informacji wytypowali dwóch mężczyzn, którzy mogli mieć związek z tymi przestępstwami. Funkcjonariusze weszli do domów 19 i 25-letniego mieszkańca Jasła. Ich podejrzenia potwierdziły się. W czasie przeszukania w mieszkaniu jednego z podejrzanych zabezpieczyli pistolet pneumatyczny, pojemnik wypełniony śrutami oraz zasilające broń kapsuły z gazem. U drugiego również znaleźli pistolet i pozostałe akcesoria. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze ustalili, że 25-latek pistolet pneumatyczny kupił początkiem września. Chcąc wypróbować jego moc, spacerując po mieście strzelał do przypadkowo wybranych okien budynków. Pistoletem pochwalił się koledze, który również zapragnął mieć taki gadżet. Po jego zakupie, 19-latek postanowił w ten sam sposób wypróbować jego działanie strzelając do witryn i szyb samochodów.

Podejrzani usłyszeli łącznie jedenaście zarzutów uszkodzenia mienia. W trakcie przesłuchania przyznali się do przestępstw. Obaj byli już wcześniej notowani przez Policję. Młodszemu z nich grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności, jego starszemu koledze do siedmiu lat i sześciu miesięcy ponieważ zarzucanych mu czynów dokonał w warunkach recydywy.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE