Kultura | rozrywka | edukacja

Brama w Beskid Niski (zapowiedź)

Już w najbliższą niedzielę, 9-go września br. we wsi Mrukowa odbędzie się przegląd piosenki patriotycznej, religijnej i turystycznej w ramach projektu „Turystyka i kultura czynnikami rozwoju społeczno-gospodarczego Gminy Osiek Jasielski”.

Zapowiedź wydarzenia
(Kliknij na plakat, aby powiększyć)

Całość wydarzenia rozpocznie uroczysta Msza Święta odprawiona o godzinie 15-tej w kaplicy leśnej w Mrukowej. Kaplica ta wybudowana została w 1906 roku z ciosanego kamienia w stylu gotyckim na miejscu, gdzie według podań odpoczywali pielgrzymi niosący cudowną figurę Matki Boskiej z Węgier do Jasła. Figurę tę umieścili wówczas na kamieniu, który zachował się do tej pory. W pobliżu kaplicy znajduje się także cudowne źródełko.

Po Mszy Świętej, już od godziny 17.00 będzie można obejrzeć filmy promujące gminę Osiek Jasielski. Następnym punktem programu będzie widowisko muzyczne zatytułowane „Opowieści o Mrukowej”, które jednocześnie będzie przeglądem piosenki turystyczno-oazowej. Gwiazdą wieczoru, która uświetni imprezę, będzie Zbigniew Wodecki – artysta znany i lubiany, którego twórczość znają przedstawiciele młodszych i starszych pokoleń. Po występie artysty przewidziany jest pokaz sztucznych ogni, koncert zespołu „Celtic” i zabawa do białego rana.

Serdecznie zapraszamy!

(Organizatorzy)

SŁOWA KLUCZOWE