Na drogach

Deszcz, ślisko, nieuwaga…

Kolejne zdarzenie drogowe po obfitych opadach deszczu przechodzących przez nasz region. Na ulicy Mickiewicza w Jaśle samochód osobowy zjechał z jezdni i wpadł do przydrożnego rowu. Kierująca pojazdem trafiła do szpitala.

Kolizja na Mickiewicza
© terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Do zdarzenia doszło przed godziną dwunastą na drodze powiatowej nr 1313R relacji Jasło-Błażkowa-granica województwa-(Jodłowa). Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca samochodem osobowym Renault Clio, jadąc od strony centrum miasta w kierunku osiedla Gamrat, na łuku drogi prawdopodobnie nie dostosowała prędkości do panujących na drodze warunków atmosferycznych i straciła panowanie nad kierownicą. Pojazd zjechał z jezdni, staranował barierki ochronne i wjechał do przydrożnego rowu.

Kierująca pojazdem została zabrana przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala, gdzie przechodzi badania. Była trzeźwa i podróżowała sama.

Na miejsce został zadysponowany samochód ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej oraz Policja.

Uszkodzony pojazd znajduje się całkowicie poza obrębem jezdni, stąd w tym miejscu nie ma żadnych utrudnień w ruchu. Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE