Kultura | rozrywka | edukacja

Dub Step w Jasielskim Domu Kultury (zapowiedź)

W najbliższy piątek (21 września) w holu Jasielskiego Domu Kultury wystąpią CiD, Lord Qiuu i Satora – DJe kreujący muzykę z pogranicza gatunków: dubstep, elektro, trance i techno. Jest to pierwszy występ promujący ten rodzaj muzyki w JDK.

Zapowiedź wydarzenia
(Kliknij na plakat, aby powiększyć)

CiD – DJ, założyciel kolektywu Altercase z Sanoka. Muzyką zainteresował się w wieku 13 lat, gdy zetknął się z brzmieniem techno. Pierwszym gatunkiem, w którym się obracał było acid techno, ogarnięty pasją dzielenia się z innymi muzyką w 2008 roku zorganizował pierwszą imprezę klubową. Wtedy powstała formacja Altercase.

Chociaż CiD najlepiej czuje się w klasycznym techno, acid oraz pumpin i pounding, od czasu grania skupia się na klimatach połamanych breakbeat nu skool czy big-beat, czasami jednak w jego setach można napotkać elementy drum and bass oraz dubstepów.

Lord Qiuu – DJ i twórca muzyki elektronicznej pochodzący z Jasła. Tworzeniem muzyki zajął się w 2005 roku. Od 2006 nagrywa niecykliczną audycję „Club Realm”, która ukazuje się na jego koncie soundcloud. Jest studentem Produkcji i Realizacji Muzyki na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. W roku 2010 ujrzał światło dzienne jego debiutancki album „Soulstream” wydany przez Grey Factory Recordings. Porusza się w muzyce elektronicznej – od dubstepu przez electro house, breaks, drum’n’bass, po energetyczny trance.

Satora – to jeden z trzech członków formacji Junkie Punks, didżejów, promotorów, producentów z południowej Polski. Istnieją zaledwie od niespełna roku, a już mają za sobą występy na takich festiwalach jak Heineken Opener Festival, No Border Music Festival, Electric Nights Festival, Connection Festival oraz Plener Festival. Gościli na scenach całego kraju wstępując obok znanych artystów, byli to m.in.: Steve Aoki, The Bloody Beetroots DC77, Atari Teenage Riot, Son Of Kick, Busy P, Borgore, Cyberpunkers, The Qemists, CCC, Gooral, Novika, Kamp!, Rebeka, Rubber Dots, CKOD. Podczas jego występów dominują dźwięki z pogranicza electro house, brutal house, trash i dutch.

Bilety są dostępne w sekretariacie JDK, tel. 13-44-351-50.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE