Kultura | rozrywka | edukacja

Dubstepowe dźwięki w Jasielskim Domu Kultury

W piątkowy wieczór (21 września) Jasielski Dom Kultury opanowały dźwięki z pogranicza gatunków: electrohouse, dubstep, drumstep, drum’n’bass, trance i techno. Swoje muzyczne fascynacje zaprezentowali: CiD i Lord Qiuu.

Lord Qiuu
© JASIELSKI DOM KULTURY

DJe przez blisko trzy godziny grali zarówno bardzo melodyjne utwory, jak i ciężkie, niepokojące w swej wymowie, oparte na połamanych gatunkach dźwięki.

Miłośnicy tych gatunków muzycznych, którzy przybyli tego wieczoru do holu Jasielskiego Domu Kultury z uwagą wsłuchiwali się w sety przygotowane przez mistrzów ceremonii oraz tańczyli w rytm prezentowanych nagrań.

CiD – DJ, założyciel kolektywu Altercase z Sanoka. Muzyką zainteresował się w wieku 13 lat, gdy zetknął się z brzmieniem techno. Pierwszym gatunkiem, w którym się obracał było acid techno, ogarnięty pasją dzielenia się z innymi muzyką w 2008 roku zorganizował pierwszą imprezę klubową. Wtedy powstała formacja Altercase.

Chociaż CiD najlepiej czuje się w klasycznym techno, acid oraz pumpin i pounding, od czasu grania skupia się na klimatach połamanych breakbeat nu skool czy big-beat, czasami jednak w jego setach można napotkać elementy drum and bass oraz dubstepów.

Lord Qiuu – DJ i twórca muzyki elektronicznej pochodzący z Jasła. Tworzeniem muzyki zajął się w 2005 roku. Od 2006 nagrywa niecykliczną audycję „Club Realm”, która ukazuje się na jego koncie soundcloud. Jest studentem Produkcji i Realizacji Muzyki na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. W roku 2010 ujrzał światło dzienne jego debiutancki album „Soulstream” wydany przez Grey Factory Recordings. Porusza się w muzyce elektronicznej – od dubstepu przez electro house, breaks, drum’n’bass, po energetyczny trance.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE