Kultura | rozrywka | edukacja

Koncert Leszka Długosza „Po czerni jeżyny, po liściu maliny…” (zapowiedź)

Pod naszym patronatem

Kolejny dzień Festiwalu Poezji i Prozy odbywającego się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle rozpoczną warsztaty poetyckie, które poprowadzi historyk literatury, krytyk, eseista i tłumacz Waldemar Smaszcz, autor kilkunastu książek autorskich oraz kilkudziesięciu wyborów wierszy poetów polskich we własnym wyborze i z autorskimi esejami. Zajęcia poetyckie adresowane są do aktywnych twórców z Jasła i powiatu jasielskiego, którzy chcą doskonalić swój warsztat.

Zapowiedź wydarzenia Zapowiedź wydarzenia
(Kliknij na plakat, aby powiększyć)

Warsztaty poetyckie z Waldemarem Smaszczem odbędą się 2 października 2012 r. o godz. 12.00 w Centrum Informacji Lokalnej MBP w Jaśle. Zapisy przyjmujemy: tel. 13 446 26 02 w.36 lub mail: aktywni@mbp.jaslo.pl. Ilość miejsc ograniczona.

Festiwalowi, jak co roku, towarzyszył będzie koncert piosenki poetyckiej „Po czerni jeżyny, po liściu kaliny…” w wykonaniu Leszka Długosza, poety, pieśniarza, kompozytora, aktora. Jednego z najbardziej twórczych osobowości dawnej „Piwnicy pod Baranami”, autora tomików poetyckich, felietonów, programów radiowych i telewizyjnych. Na koncercie w Jaśle, poeta śpiewający przy fortepianie, przedstawi swój program autorski. Złożą  się nań piosenki i wiersze  pochodzące z  dawnych programów Kabaretu Piwnicy pod Baranami. Usłyszymy takie hity jak: Jaka szkoda, Ja chciałbym być poetą, Karczma Jurgowska, Także i ty, Kwiecista zwiewna twa sukienka, Berlin 1913. Prócz  tekstów własnych  Długosz przedstawi wiersze  znanych poetów: Tuwima, Lieberta, Balińskiego, Bursy.

Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Koncert piosenki poetyckiej Leszka Długosza „Po czerni jeżyny, po liściu kaliny…” odbędzie się 2 października 2012 r. o godz. 18.00 w sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury. Sponsorem koncertu są Zakłady Tworzyw Sztucznych Gamrat Spółka Akcyjna w Jaśle.

Współorganizatorem VII Festiwalu Poezji i Prozy jest Jasielski Dom Kultury.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE