Kultura | rozrywka | edukacja

LGD „Liwocz” na Targach Lokalnych Grup Działania

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „LIWOCZ” zajęło III miejsce w konkursie na najlepsze stoisko wystawiennicze podczas IV Targów Lokalnych Grup Działania Województwa Podkarpackiego.

Targi Lokalnych Grup Działania w Rzeszowie
Targi Lokalnych Grup Działania w Rzeszowie
Fot. © archiwum LGD Liwocz

W dniu 2 września 2012 r. odbyły się IV Targi Lokalnych Grup Działania z terenu Województwa Podkarpackiego na ul. 3-go maja w Rzeszowie. W targach udział wzięło 25 z 31 Lokalnych Grup Działania w tym nasze Stowarzyszenie, które zajęło III miejsce w konkursie na najlepsze stoisko wystawowe. Organizatorem Targów był Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.

Stoisko wystawiennicze przygotowane przez Stowarzyszenie LGD „LIWOCZ” zawierało rękodzieło lokalnych twórców, w tym: uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z Brzostku, Danuty Kutyny z Brzostku, Anny Głogowskiej z Mokrzca, rzeźby Stanisława Błaszczyka z Jodłowej. Ponadto ekspozycja wzbogacona była regionalną żywnością prezentowaną przez Koło Gospodyń Wiejskich z Mokrzca, jak również bogatą w najrozmaitsze przetwory spiżarnię Brzostecką. Jak co roku na stoisku prezentowany był tort z logo LGD przygotowany przez Cukiernię KEKS z Sławęcina. Przy stoisku przygrywała kapela ludowa Jodłowianie.  

Wieniec wykonany przez Stowarzyszenie Zawisłocze Pilźnieńskie z Mokrzca prezentujący scenę biblijną: kuszenia Adama przez Ewę wzbudził zainteresowanie nie tylko wśród członków komisji oceniającej, ale również wszystkich przechodniów.

Osoby odwiedzające Targi miały możliwość zapoznania się z ofertą poszczególnych LGD, degustację produktów regionalnych, tradycyjnych i ekologicznych wytwarzanych przez producentów funkcjonujących na obszarze objętym działalnością danej LGD.

Atrakcjami czekającymi na zwiedzających były również konkursy dla najmłodszych i występy artystów z Rzeszowskiego Domu Kultury, Centrum Sztuki Wokalnej oraz Rzeszowskiej Grupy Artystycznej Arkadiusza Kłusowskiego.

(LGD „Liwocz”)

SŁOWA KLUCZOWE