Sport | rekreacja | turystyka

Memoriał Mas Oyama – Karate Kyokushin

Bez medali wrócili zawodnicy Jasielskiego Klubu Kyokushin Karate z Japonii, gdzie brali udział w „IX MEMORIALE MAS OYAMA KARATE KYOKUSHIN”.

Zawodnicy Jasielskiego Klubu Kyokushin Karate
© ARCHIWUM KLUBU

Do Tokio, wraz z trenerem i jednocześnie sędzią zawodów sensei Tadeuszem Krygowskim, wyjechało 5 zawodników: Kamil Mastaj, Angelika Jarecka, Dawid Nguyen Quang, Weronika Czajka oraz Kamil Świerk. Wszyscy w swych pierwszych pojedynkach trafili na zawodników kraju „kwitnącej wiśni” i niestety musieli uznać ich wyższość. Kamil Mastaj i Kamil Świerk przegrali swoje walki poprzez „wazari”. Bardzo dobry pojedynek – z o wiele starszą od siebie Japonką – stoczyła Angelika Jarecka. W regulaminowym czasie był remis, a dogrywka również nie przyniosła rozstrzygnięcia. W głosowaniu sędziów 3 do 2 wygrała Japonka.

Wyrównany pojedynek stoczył również Dawid Nguyen Quang, który słynie z mocnego ducha walki. Zremisował z 15 kg cięższym zawodnikiem z Japonii i doprowadził do dogrywki, w której żaden z zawodników nie uzyskał punktu. Głosowanie sędziów nie było korzystne dla Dawida.

Oprócz startu w zawodach, ekipa JKKK brała udział w treningach z japońskimi mistrzami w legendarnym HONBU Mas Oyamy. Podczas tygodniowego pobytu zawodnicy zwiedzali Tokio, uczyli się japońskich zwyczajów i języka.

Tadeusz Krygowski

SŁOWA KLUCZOWE