Kultura | rozrywka | edukacja

Niezwykły WSCHÓD popołudniową porą

Po długiej i ciężkiej „nocy” przygotowań, wyrzeczeń oraz zwątpień w swoje siły, teraz możemy z radością patrzeć na nowy WSCHÓD. Wschód, który miejmy nadzieję będzie zwiastunem pięknego dnia dla artystycznego Jasła. Ale… o co chodzi?

Spotkanie inauguracyjne Klubu Inicjatyw Artystycznych WSCHÓD
© MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JAŚLE

W czwartek 20 września 2012 r. Klub Inicjatyw Artystycznych WSCHÓD, istniejący przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle oficjalnie rozpoczął swoją działalność. Na spotkanie zorganizowane w Czytelni MBP w Jaśle przybyło kilkanaście młodych osób wśród których najliczniejszą grupę stanowili licealiści. Różnią ich dziedziny artystyczne, którymi się zajmują: poezja, proza, krytyka literacka, malarstwo, architektura, fotografia, ale wszystkich łączy zainteresowanie sztuką i chęć do działania. Rokuje to bardzo dobrze dla przyszłości klubu, który bez zaangażowania właśnie młodych artystów nie mógłby istnieć.

Spotkanie rozpoczął główny inicjator WSCHODU – Albert Kociuba, który w krótkiej prezentacji przedstawił, po co powstał klub, jakie stawia mu zadania i w jaki sposób chce pomóc młodym artystom w promocji ich twórczości.

Po oficjalnym rozpoczęciu odbyło się również krótkie spotkanie integracyjne, podczas którego nowi członkowie klubu mogli się poznać i zaszczepić w sobie ten zalążek więzi, która ma spajać wspólne działania. Były wiersze czytane i śpiewane, pojawiły się pierwsze refleksje i pomysły, które z pewnością wykorzystamy już wkrótce.

Jeżeli również chcesz do nas dołączyć, a nie mogłeś uczestniczyć w pierwszym spotkaniu, nic nie szkodzi!

Zapraszamy na kolejne spotkanie klubu połączone z spotkaniem autorskim Krzysztofa Szeremety, które odbędzie się już 1 października o godzinie 17:00 w ramach VII Festiwalu Poezji i Prozy w Czytelni Głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

(Klub Inicjatyw Artystycznych WSCHÓD)

SŁOWA KLUCZOWE