Kultura | rozrywka | edukacja

Opowieść o źródłach życia (zapowiedź)

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na dyskusję o książce Ewy Bieńkowskiej „Dom na Rozdrożu”. Spotkanie odbędzie się 18 września 2012 r. o godz. 16.00, Czytelnia Główna, ul. Kołłątaja 1.

Zapowiedź wydarzenia
(Kliknij na plakat, aby powiększyć)

Ewa Bieńkowska jest autorką wielu artykułów i książek dotyczących historii literatury i sztuki, a także przekładów z literatury francuskiej. Do ważnych prac w jej dorobku należą: „W ogrodzie ziemskim: książka o Miłoszu” i „Co mówią kamienie Wenecji”. Ta ostatnia jest portretem miasta i jednym z najznakomitszych „przewodników”.

„Dom na Rozdrożu” należy do literatury wspomnieniowej. Piękna opowieść o źródłach życia, o ścieżkach losu tak nieprzewidywalnych, że aż chciałoby się czasem powiedzieć – to fikcja literacka a nie wspomnienia. Autorka podejmuje próbę opisania miejsca, w którym spędziła dzieciństwo i młodość. Starała się też oddać klimat domu, który miał wpływ na jej osobowość.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i British Council oraz WiMBP w Rzeszowie.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE