Informacje

Próbował wyłudzić 20 tysięcy kredytu

Policjanci z jasielskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali oszusta, który próbował wyłudzić kredyt bankowy. Mężczyzna posługując się podrobionymi dokumentami zamierzał pożyczyć 20 tys. zł. Wpadł na gorącym uczynku, gdy chciał sfinalizować transakcję.

POLICJA
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą oszusta zatrzymali w placówce jednego z jasielskich banków. Funkcjonariusze wkroczyli, kiedy sprawca był w trakcie zawierania umowy. Mężczyzna chciał otrzymać kredyt w wysokości 20 tys. zł. W tym celu przedłożył pracownikowi banku dokumenty, z których wynikało, że jest emerytem i jego świadczenie emerytalne wynosi kilka tysięcy złotych. Po ich weryfikacji okazało się, że są podrobione. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu.

W trakcie prowadzanego postępowania śledczy potwierdzili, że legitymacja emeryta oraz decyzja o waloryzacji świadczenia, przy pomocy których 49-letni mieszkaniec Tarnowa próbował wyłudzić kredyt, są fałszywe. Okazało się, że nie jest i nigdy nie był emerytem pobierający świadczenie w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

Podczas przesłuchania podejrzany usłyszał zarzut próby wyłudzenia kredytu oraz usiłowania oszustwa. Przyznał się do przestępstwa, złożył wyjaśnienia i poddał dobrowolnie karze. Ponadto decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE