Na drogach

Samoklęski: samochód osobowy w rowie. Na szczęście bez ofiar

O dużym szczęściu mogą mówić kierowca i pasażerowie samochodu osobowego, który zjechał nagle z jezdni i spadł z drogowego nasypu. Do zdarzenia doszło w niedzielne (24.09) popołudnie na szosie karpackiej w Samoklęskach (gmina Osiek Jasielski).

Kolizja w Samoklęskach
© Zdjęcie dzięki uprzejmości Kamila Cygana z serwisu www.lysagora.info

Wczoraj około godziny 15:40 dyżurny jasielskiej Policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu w miejscowości Samoklęski, na drodze wojewódzkiej nr 993. Na miejsce zostali niezwłocznie wysłani funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego. Z ustaleń, których dokonali wynika, że samochód osobowy Skoda Felicia jechał od strony Nowego Żmigrodu w kierunku Gorlic. Przejeżdżając przez miejscowość Samoklęski, na wysokości farmy wiatrowej, kierujący pojazdem na łuku drogi stracił nagle panowanie nad kierownicą, w wyniku czego zjechał na przeciwny pas ruchu, staranował znak drogowy informujący o zbliżającym się zakręcie i spadł z drogowego nasypu.

Kierowcy i podróżującym z nim osobom (dwie osoby dorosłe oraz dwójka dzieci) na szczęście nic się nie stało i po przebadaniu przez zespół ratownictwa medycznego pozostali na miejscu zdarzenia.

Działania prowadziła także jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym ze Skalnika.

Funkcjonariusze zakwalifikowali całe zdarzenie jako kolizję drogową i na jej sprawcę – 31-letniego mieszkańca województwa śląskiego – nałożyli mandat karny. Mężczyzna był trzeźwy.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE