Na drogach

„Trzeźwy Poranek” w powiecie jasielskim

Pomimo wielu apeli i akcji informacyjnych mówiących o tym, jak niebezpieczna jest jazda pod wpływem alkoholu, wciąż wiele osób podchodzi do problemu z lekceważeniem i decyduje się na jazdę po „kilku głębszych”. Wczoraj w trakcie prowadzonych działań pod kryptonimem „Trzeźwy Poranek” policjanci zatrzymali pięciu pijanych kierowców.

POLICJA
© archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Wczoraj od rana policjanci jasielskiej drogówki po raz kolejny przeprowadzili działania „Trzeźwy Poranek”. Przez kilka godzin, w wyznaczonych punktach, na drogach naszego powiatu sprawdzali trzeźwość kierowców. Ich głównym celem było wyeliminowanie z dróg tych, którzy najpierw piją alkohol, a potem wsiadają za kierownicę.

Funkcjonariusze w sumie skontrolowali ponad 350 pojazdów. Niestety, po raz kolejny okazało się, że na drogi wyjechali również kierowcy, którzy zasiedli za kierownicą po spożyciu alkoholu. Policjanci zatrzymali pięć takich osób. Trzech kierowców będzie odpowiadać za przestępstwo, gdyż badanie wykazało u nich ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Pozostali odpowiedzą za wykroczenie.

Większość z kontrolowanych nietrzeźwych kierowców przyznała, że dzień wcześniej piła alkohol. Tłumaczyli się, że po przespanej nocy myśleli, że wytrzeźwieli i mogą kierować pojazdem. Niestety, mylili się. Pamiętajmy, że spożywając alkohol do późnych godzin wieczornych możemy być pewni, że rano nie będziemy w stanie prowadzić pojazdu. W takiej sytuacji nie wsiadajmy za kierownicę.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE