Kultura | rozrywka | edukacja

Uleczyć duszę (zapowiedź)

„Uzdrawianie z poczucia krzywdy. Od przebaczenia do pojednania” to temat spotkania z ojcem Józefem Augustynem SJ, które odbędzie się 29 września br. o godz. 15.30 w ramach 28. „Studni Kulturalnej JDK”.

Zapowiedź wydarzenia
(Kliknij na plakat, aby powiększyć)

Są cierpienia bardziej dotkliwe niż fizyczny ból, niewidoczne, ale zmieniające psychikę, wypaczające charakter, odciskające piętno na osobowości. Należy do nich poczucie krzywdy. Zarówno bezpośrednie jak i odległe skutki doznanej krzywdy, tak jak sama krzywda, mają różne oblicza. Temat złożoności ludzkiej krzywdy i uzdrawiania z jej poczucia, poruszy gość 28. Studni Kulturalnej JDK o. Józef Augustyn, jezuita, uznany autorytet w dziedzinie życia duchowego i pedagogiki chrześcijańskiej.

Pochodzący z podjasielskich Ołpin ojciec Józef Augustyn jest znanym kaznodzieją, kierownikiem duchowym, redaktorem naczelnym „Życia Duchowego”, autorem wielu książek. Najważniejsze tematy podejmowane w jego pracach to: szkoła modlitwy, wprowadzenie w życie sakramentalne, rozeznanie duchowe, wychowanie do życia w rodzinie, problematyka młodzieży, wychowanie do celibatu.

Urodził się w roku 1950. Jako 15-latek wstąpił do Towarzystwa Jezusowego. W latach 1970 – 1976 studiował filozofię i teologię na Wydziale Filozoficznym Towarzystwa Jezusowego w Krakowie oraz na Wydziale Teologicznym Towarzystwa Jezusowego „Bolbolanum” w Warszawie. W latach 80. kontynuował studia we Włoszech i Francji. Święcenia kapłańskie przyjął w 1976 r., a 10 lat później złożył śluby zakonne.

28 Studnia Kulturalna JDK rozpoczyna cykl spotkań z wybitnymi ludźmi, związanymi z Jasłem i okolicami.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE