Kultura | rozrywka | edukacja

Warsztaty tańca współczesnego z Erykiem Makohonem (zapowiedź)

Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle zaprasza na warsztaty tańca współczesnego, które poprowadzi choreograf Krakowskiego Teatru Tańca ERYK MAKOHON.

Zapowiedź wydarzenia

Warsztaty rozpoczną się w dniu 6 października 2012 r. o godz. 11.00 w sali gimnastycznej II Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle.
Czas trwania warsztatów – 5 godzin.
Poziom warsztatów: średniozaawanowany

Eryk Makohon – tancerz, choreograf, pedagog, scenograf, teoretyk tańca. Absolwent Liceum Muzycznego w Krakowie oraz Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej (dyplom architekta, uznany przez Royal Institute of British Architects), a także Podyplomowych Studiów Teorii Tańca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Przez dziesięć lat trener i choreograf tańca towarzyskiego (mistrzowska klasa taneczna S). Słuchacz dwuletniego studium instruktorskiego o specjalizacjach: taniec współczesny i taniec towarzyski, organizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Doświadczenie w tańcu współczesnym zdobywał, jako tancerz Teatru Tańca DF i Śląskiego Teatru Tańca, a także jako twórca, pedagog i choreograf Krakowskiego Teatru Tańca – (do niedawna Teatru Tańca GRUPAboso), w którym stworzył ponad dwadzieścia choreografii.

Założyciel i pedagog Pracowni METAfizyczna, działającej przy Krakowskim Teatrze Tańca, kształcącej młodych tancerzy/performerów zarówno pod kątem techniki tanecznej jak i technik wyrazu scenicznego. Pracownia podpiera się metodami wielkich twórców teatru: Grotowskiego, Stanisławskiego, Barby, Meyerholda.

Założyciel i prezes Stowarzyszenia Krakowski Teatr Tańca. Od tego roku także wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu.

Zapisy na warsztaty przyjmujemy telefonicznie pod nr 13 446 59 25 lub osobiście w sekretariacie MDK w Jaśle do dnia 5 października 2012 r.

Koszt – 30 zł – płatne w dniu warsztatów.

Serdecznie zapraszamy!

(MDK w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE