Kultura | rozrywka | edukacja

Zatrzymać lato

Słoneczny, pomimo zachmurzonego nieba, nastrój towarzyszył koncertowi, zorganizowanemu na pożegnanie wakacji i dobry początek nowego roku artystycznego przez Jasielski Dom Kultury. W niedzielne popołudnie (2 września) na wielkich schodach przed JDK wystąpili soliści, zespoły wokalne i grupa taneczna R-Revolution. Oklaskiwała ich ponad stuosobowa widownia.

Każdy artysta, nawet ten najmłodszy, ćwicząc w sali prób czy na scenie zawsze ma świadomość, że kiedyś będzie musiał się zaprezentować. Sztuka nie znosi próżni. Artyści, również ci najmłodsi, chcą mieć publiczność, która będzie ich podziwiać i oklaskiwać. Dlatego dziękuję państwu, że zechcieliście przyjść, zobaczyć występy naszej artystycznej młodzieży – powiedział przed koncertem Janusz Szewczyk, dyrektor JDK.

Licznie zgromadzona publiczność miała co podziwiać. Młodzi artyści dali wspaniały koncert, prezentując bardzo zróżnicowany repertuar. Na początek Patryk, Gabrysia, Kasia i Ola zabrali widownię w krainę dziecięcej wyobraźni, gdzie wszystko jest możliwe: Obieżyświat przenosi się z miejsca na miejsce, a pszczoły jeżdżą na wrotkach. Potem zespoły „Dominanta” i „Fermata” snuły muzyczne opowieści o przyjacielu i domku bez adresu, a gość specjalny koncertu – Katarzyna Antonik-Stompel – zaśpiewała nostalgiczne ballady z repertuaru Boba Dylana i Kabaretu Starszych Panów. Na zakończenie wszyscy odwiedzili znaną z repertuaru zespołu 2 plus 1 „Wyspę dzieci” za morzem dziewięciu miesięcy i próbowali złapać lato, jak w piosence „Hej dogonię lato”. Utwory wokalne przeplatane były niezwykle efektownymi, ekspresyjnymi, pełnymi wyrazu układami tanecznymi zespołu R-Revolution. Wszystko razem złożyło się na blisko godzinny, dynamiczny program, który był małą tylko próbką tego, czego dzieci i młodzież uczą się na zajęciach różnych sekcji artystycznych działających w Jasielskim Domu Kultury.

Pożegnanie lata z JDK Pożegnanie lata z JDK

Pożegnanie lata z JDK Pożegnanie lata z JDK

Pożegnanie lata z JDK Pożegnanie lata z JDK

Pożegnanie lata z JDK Pożegnanie lata z JDK

Pożegnanie lata z JDK Pożegnanie lata z JDK

Pożegnanie lata z JDK Pożegnanie lata z JDK

Przy okazji koncertu, na zajęcia dla dzieci i młodzieży, które rozpoczną się w JDK wraz z nowym rokiem artystycznych, zaprosiła młodych jaślan Helena Gołębiowska, zastępca dyrektora JDK, zapewniając, że znajdą tu przyjazną atmosferę i będą mogli rozwijać swoje talenty pod okiem doświadczonych instruktorów.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE