Kultura | rozrywka | edukacja

Zostań mieszkańcem Miasteczka Fantazji

Co zrobić, by przedłużyć wakacyjne chwile? Jak dni poświęcone nauce wypełnić nutą dobrej zabawy, twórczego myślenia i niezapomnianych wrażeń? Wystarczy wziąć udział w zajęciach dla dzieci, jakie przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle.

Zapowiedź wydarzenia
(Kliknij na plakat, aby powiększyć)

Cykl spotkań Miasteczko Fantazji, to okazja do tego, by rozwijać swą wyobraźnię i umilić chwile poświęcone zdobywaniu wiedzy. Od września 2012 do czerwca 2013 zapraszamy do udziału w zajęciach, podczas których każde dziecko spotka się z niecodzienną przygodą owianą nutką fantazji oraz wypełnioną czarodziejskimi zabawami. Do udziału w nich zachęcamy dzieci w wieku 6 – 10 lat. Towarzyszyć im będzie mnóstwo uśmiechu i dobrego humoru, z którymi odwiedzający nietypowe miejsce na pewno nie rozstaną się przez długi czas.

Już niebawem do miasteczka zawitają: zdobywcy morskich głębin, piraci, elfy, wróżki, trolle oraz wielu innych fantastycznych bywalców, znanych z książek dla dzieci. Będzie okazja, by wystartować w wyścigach Gryfów, wziąć udział w paradzie duchów, eksperymentować z wiedźmą Winifredą i dowiedzieć się, jak przyrządza się czarodziejskie przysmaki. Mali uczestnicy bibliotecznego Miasteczka wkroczą także do krainy iluzji, poznając magiczne triki i na wzór lubianych stworzeń ziejących ogniem, wykonają niepowtarzalne, smocze tatuaże.

Każdemu spotkaniu towarzyszyć będzie głośne czytanie literatury ze Złotej Listy Książek Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom.

Zajęcia odbywać się będą co tydzień:
Oddział dla Dzieci: środa, godz. 16:00
Filia nr 1: środa, godz. 14:00
Filia nr 2: wtorek, godz. 14:00
Filia nr 3: sobota, godz. 12:00

Zapraszamy do odbycia fantastycznej przygody!

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE