Kultura | rozrywka | edukacja

Zuza i Bimbek Show na Pikniku w Foluszu

16 września br. w Parku Rekreacji i Edukacji Ekologicznej im. Stanisława Zająca w Foluszu odbył się Piknik Inaugurujący Rok Pracy Pozaszkolnej Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle.

Zuza i Bimbek Show na Pikniku w Foluszu
© MDK Jasło

Młodzieżowy Dom Kultury, który w czerwcu przyszłego roku obchodzić będzie 30-lecie swojego istnienia, rokrocznie kształci w zakresie edukacji pozaszkolnej dzieci i młodzież z całego powiatu jasielskiego. W tym roku podczas zapisów do sekcji, które odbywały się w dniach 6-7 września, na zajęcia do MDK-u zapisało się ponad 800 chętnych. Największym powodzeniem cieszą się obecnie zajęcia plastyczne i taneczne. Ale nie brakuje też adeptów sztuki wokalnej, teatralnej, fotograficznej, rękodzieła artystycznego, zajęć sportowych i turystyczno-ekologicznych i innych.

Tradycyjnie Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle rok pracy rozpoczyna piknikiem rodzinnym. Od 4. lat impreza ta odbywa się w Parku Rekreacji i Edukacji Ekologicznej w Foluszu, którego administratorem jest MDK. W tym roku zabawę poprowadzili artyści ze Studia Teatralno-Muzycznego FAMA z Dębicy. W programie interaktywnym chętnie brały udział całe rodziny. Niekiedy trudne do wykonania zadania przyniosły wiele radości i zadowolenia wszystkim zgromadzonym.

Podczas pikniku – przy stoiskach przygotowanych przez nauczycieli MDK – można było sprawdzić swoją zręczność, sprawność, spostrzegawczość oraz wyobraźnię. W pracowni tatuażu oraz malowania twarzy dzieci przeobrażały się w ulubione postaci bajkowe.

Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle serdecznie zaprasza przez cały rok nie tylko na zajęcia stałe, ale również na różnego rodzaju imprezy, warsztaty, spotkania, wycieczki i inne formy rozwijające pasje i talenty młodych ludzi.

Już wkrótce odbędzie się IV Konferencja Ekologiczna pn. „Odnawialne i alternatywne źródła energii oraz przykłady ich zastosowania”, do udziału w której gorąco zachęcamy!

Najświeższe informacje zawsze znajdują się na stronie www.mdkjaslo.pl.

(MDK w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE