Informacje

23 pseudokibiców zidentyfikowanych

Kolejni pseudokibice odpowiedzą za udział w zamieszkach podczas sierpniowego meczu Czarnych Jasło z Karpatami Krosno. Policjanci zidentyfikowali następnych dwunastu chuliganów, którzy wdarli się na murawę stadionu. Łącznie rozpoznano już dwudziestu trzech uczestników zdarzenia. Prowadzący postępowanie zapewniają, że to nie ostatni zatrzymani w tej sprawie.

Rozróba na meczu
Fot. © archiwum jasielskiej Policji

Choć do zdarzenia doszło końcem sierpnia br., jego uczestnicy nie mogą czuć się bezkarni. Policjanci systematycznie identyfikują i rozliczają pseudokibiców, którzy złamali prawo i wtargnęli na płytę stadionu Czarnych Jasło. O tym zdarzeniu przeczytasz tutaj.

Funkcjonariusze powołani do wyjaśnienia udziału poszczególnych osób w tych zamieszkach, na podstawie zgromadzonych materiałów operacyjnych i procesowych, ustalili tożsamość kolejnych dwunastu chuliganów, którzy brali udział w zamieszkach na stadionie. Są nimi młodzi mężczyźni, głównie mieszkańcy Jasła i Krosna.

Łącznie policjanci rozpoznali już dwadzieścia trzy osoby, które swoim zachowaniem naruszyły przepisy Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Większość z nich usłyszała zarzut wdarcia się na murawę stadionu. Niektórzy będą odpowiadać również za udział w bójce. Część z nich poddała się dobrowolnie karze. Nieletni będą tłumaczyć się przed sądem rodzinnym.

Policjanci identyfikują kolejne osoby i przewidują kolejne zatrzymania.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE