Kultura | rozrywka | edukacja

Anna Brożyna z JDK wśród najlepszych

Anna Brożyna, instruktorka plastyki w Jasielskim Domu Kultury otrzymała trzecią nagrodę ogólnopolskiego przeglądu twórczości pedagogów plastyki, zorganizowanego przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, pod patronatem marszałka województwa. Wystawa pokonkursowa w rzeszowskim BWA będzie czynna do 4 listopada br.

Nagrodzony obraz
Nagrodzony obraz.
Fot. © JASIELSKI DOM KULTURY

WDK w Rzeszowie organizuje wystawy twórczości plastyków – pedagogów od 28 lat: naprzemiennie – w jednym roku malarstwa, w kolejnym – rysunku i grafiki. Początkowo był to przegląd prac twórców z Podkarpacia, od dawna jednak obejmuje całą Polskę.

Na tegoroczny konkurs swoje prace malarskie przysłali pedagodzy – plastycy m.in. z Warszawy, Lublina, Mielca, Przemyśla, Białej-Podlaskiej. Jurorzy zakwalifikowali na wystawę prace 36 osób. Jest wśród nich Anna Brożyna z JDK, która za obraz „Smutek” – na jedwabiu – zdobyła III miejsce. To niezwykle melancholijna, delikatna praca malowana emocjami, w szczególnym momencie życia.

Namalowałam ten obraz po śmierci mamy. Stąd tytuł. Wysłałam pracę na wystawę, nie myśląc w tym momencie o nagrodzie. To była dla mnie wspaniała niespodzianka. Bardzo się cieszę – mówi Anna Brożyna.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE