Kultura | rozrywka | edukacja

„Bóg Mordu” na scenie JDK

Wtorkowy spektakl (16 bm.) zaprezentowany przez aktorów Teatru Ateneum na deskach Jasielskiego Domu Kultury ukazał złożoność ludzkiej natury. Z pozoru lekka komedia obnażyła stan współczesnych relacji międzyludzkich.

Spektakl Bóg Mordu
Fot. © JASIELSKI DOM KULTURY

Dwa małżeństwa spotykają się aby porozmawiać o bójce ich 11–letnich synów. Stopniowo kulturalna rozmowa zamienia się w festiwal wzajemnych oskarżeń i wybuchów wściekłości. Gra pozorów uprawiana przez obie pary dla poprawności społecznej czy zasad dobrego wychowania, pod wpływem wielkich emocji zostaje zarzucona i odsłania przed widzem skrzętnie skrywane przez bohaterów frustracje, hipokryzję i bezsilność.

Pełna ekspresji gra aktorów – Sylwii Zmitrowicz i Artura Barcisia, jako państwa Reille oraz Barbary Prokopowicz i Krzysztofa Tyńca jako państwa Houllié – spotkała się z uznaniem publiczności. Po spektaklu widzowie na gorąco wymieniali swoje uwagi, których nie zabrakło również podczas spotkania z artystami.

Partnerami IV Jesiennych Spotkań z Teatrem w Jaśle są: Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, Karpacka Spółka Gazownictwa oraz Grupa LOTOS S.A.

(JDK)

Back to top button