Na drogach

Dramat na drodze w Łajscach: samochód przejechał leżącego na jezdni mężczyznę. Zmarł na miejscu

Makabryczny wypadek na drodze powiatowej w Łajscach (gmina Tarnowiec). Samochód osobowy najechał na leżącego na jezdni mężczyznę, który w wyniku odniesionych obrażeń ciała poniósł śmierć na miejscu. Policjanci, pod nadzorem prokuratora, ustalali przyczyny i okoliczności dramatu.

Wypadek śmiertelny w Łajscach

Wypadek śmiertelny w Łajscach

Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Do wypadku doszło w sobotę około godziny 19:20 na drodze powiatowej nr 1850R Jasło-Łajsce-Zręcin. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym Renault Megane 21-letni mieszkaniec gminy Tarnowiec jechał od strony Łubna Szlacheckiego. Przejeżdżając przez miejscowość Łajsce (na wysokości przydrożnej kapliczki) nie zauważył leżącego na jezdni mężczyzny i najechał na niego.

Lekarz specjalistycznego zespołu ratownictwa medycznego stwierdził na miejscu zgon poszkodowanego. Policjanci ustalili jego tożsamość. To 50-letni mieszkaniec gminy Tarnowiec.

Kierującemu pojazdem, jak i podróżującej z nim pasażerce nic się nie stało. Funkcjonariusze sprawdzili ich stan trzeźwości. Wynik badania na urządzeniu pokazał 0,00 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wypadek śmiertelny w Łajscach
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Na miejscu, pod nadzorem prokuratora Prokuratury Rejonowej w Jaśle, pracowali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji oraz technik kryminalistyczny. Funkcjonariusze dokonali oględzin uszkodzonego pojazdu oraz zwłok poszkodowanego, ustalili świadków wypadku, wykonali dokumentację fotograficzną oraz zabezpieczyli wszelkie ślady na jezdni i pojeździe, co posłuży im w dalszym postępowaniu mającym na celu dokładne wyjaśnienie przyczyn i okoliczności wypadku.

Decyzją prokuratora zwłoki mężczyzny zostały przewiezione do prosektorium przy jasielskim szpitalu, gdzie zostaną poddane autopsji. Tam zostaną również pobrane próbki do badań, by ustalić, czy ofiara nie była pod wpływem alkoholu.

Pojazd biorący udział w zdarzeniu został zabezpieczony na policyjnym parkingu.

Na czas prowadzonych oględzin miejsce wypadku było oświetlane przez jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Łajscach. Do uprzątnięcia jezdni ze śladów biologicznych został zadysponowany zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle (GBA).

Wypadek śmiertelny w Łajscach
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Wypadek śmiertelny w Łajscach
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

To już szósta ofiara wypadków komunikacyjnych na drogach powiatu jasielskiego w 2012 roku.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
29.09 – Pieszy potrącony przez samochód w Majscowej w stanie ciężkim
14.04 – Dramat w Bieździedzy: nie żyje 19-latek kierujący „osobówką”
09.03 – Czołowe zderzenie w Szebniach, nie żyje 21-letni kierowca samochodu osobowego
06.03 – Wypadek w „Lesie Warzyckim”: poszkodowany zmarł w szpitalu
25.02 – Tragiczny wypadek w Jaśle
SŁOWA KLUCZOWE