Informacje

Dziadkowie to skarb!

1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Pamiętajmy, że bliskie relacje dostarczają pokoleniom cennych wartości.

Zapowiedź Wydarzenia
(Kliknij na plakat, aby powiększyć)

Dziadkowie dają wnukom poczucie bezpieczeństwa i bezwarunkowej miłości, zaś wnuki dziadkom poczucie spełnienia, radość i szczęście. Dziadkowie mają znacznie więcej czasu i cierpliwości niż zapracowani rodzice. Dzięki dziadkom dzieci od najmłodszych lat uczą się dostrzegać potrzeby innych. Poznają zasady tolerancji i szacunku dla drugiego człowieka, staja się wrażliwe na potrzeby osób starszych.

Dlatego też dzisiaj o godz. 14 na jasielskim rynku pojawiają się wolontariusze (gimnazjaliści i licealiści) z Powiatowego Młodzieżowego Centrum Wolontariatu „Moc wolontariatu”, którzy rozdawać będą ulotki promujące dzisiejsze obchody.

Z prognoz demograficznych GUS wynika, że w ciągu najbliższych dwudziestu lat liczba osób w wieku 60+ wzrośnie o 3,5 miliona. Rośnie także średnia długość życia. Taka sytuacja sprawia, że istotne staje się kształtowanie takiego społeczeństwa, które będzie akceptowało i ceniło starość – zarówno swoją, jak i innych ludzi.

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej www.dziadkowietoskarb.pl.

(UMJ)

SŁOWA KLUCZOWE