Sport | rekreacja | turystyka

III kolejka Ligi Orlika rocznik 2004

W sobotę (29.09) rozegrana została III kolejka LIGI ORLIKA dla rocznika 2004. Tym razem spotkania odbywały się w Dębicy, a gospodarzem był Dap Dębica. Gospodarze wystawili dwie drużyny.

UKS Szóstka Jasło rocznik 2004
© ARCHIWUM KLUBU

Drużyna Szóstki wystąpiła w następującym składzie: Mikołajenko Igor, Mikołajenko Wiktor, Dybaś Mariusz, Domasławski Dawid, Wojnar Jakub, Potera Wiktor, Łukaczyński Jakub, Budziak Mateusz, Wanat Wiktor, Płocica Marcel, Niedziałkowski Mateusz, Dybka Radosław.

W pierwszym meczu młodzi zawodnicy „Szóstki” odnieśli zwycięstwo z Bieszczadami Ustrzyki 3-1. Bramki dla jasielskiej drużyny zdobyli: Mateusz Niedziałkowski (dwie) oraz Jakub Wojnar. Następne spotkanie to wspaniały występ napastnika Wiktora Mikołajenko,­ który zaliczył hat-trick i tym samym zapewnił zwycięstwo swojej drużynie 3-1. Trzecia potyczka to mecz z pierwszą drużyną gospodarzy i tym razem spotkanie kończy się remisem 2-2, a na listę strzelców wpisują się ponownie Mateusz Niedziałkowski i Jakub Wojnar. W ostatnim meczu tej kolejki ligi drużyna Szóstki rozegrała spotkanie z Ziomkami Rzeszów. Mecz zakończył się remisem 1-1 po bardzo ładnej bramce Mateusza Niedziałkowskiego, lecz śmiało można powiedzieć, że stare piłkarskie powiedzenie się sprawdza o niewykorzystanych sytuacjach, których więcej mieli w tym meczu nasi chłopcy, ale niestety jedna z nielicznych akcji Ziomków przyniosła im bramkę. Na pocieszenie pozostała nam opinia obserwatorów, że ten mecz był najlepszym pojedynkiem dzisiejszego turniej.

W drodze powrotnej nie zabrakło miłego gestu kierownika drużyny, który zaprosił młodych zawodników na pyszne lody.

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za walkę i poświęcenie, a rodzicom za wspaniały doping.

(UKS „Szóstka” Jasło)

SŁOWA KLUCZOWE